اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950614112765638

افزایش صادرات غیر نفتی از گمرکات استان بوشهر

کد: 13950614112765638

http://goo.gl/eDA53d

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل گمرک بوشهر از افزایش 50 درصدی وزن و 10 درصدی ارزش صادرات غیر‌نفتی از گمرکات این استان خبر داد.

افزایش صادرات غیر نفتی از گمرکات استان بوشهر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: در پنج ماهه نخست امسال صادرات غیر نفتی گمرکات این استان به انضمام میعانات گازی 17 میلیون و 169 هزار تن کالا به ارزش بالغ بر 6 میلیارد و 625 میلیون دلار بوده که از لحاظ وزن 50 درصد و از نظر ارزش 10 درصد افزایش داشته است.
بهنام نوروزی کشورهای مقصد کالای صادراتی را به ترتیب چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، پاکستان، تیمور و ایتالیا عنوان کرد و افزود: عمده اقلام صادراتی گمرکات استان شامل میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، کودهای معدنی، گوگرد، سیمان و کلینر، پایه سکو، سنگ خرد شده، انواع ماهی، سنگ گچ و سنگ آهک بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین در این مدت بیش از 454 هزار تن کالا به ارزشی بالغ بر 874 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر وارد کشور شده که اهم واردات گمرک بوشهر از لحاظ ارزش به ترتیب خودرو سواری، برنج، موز، لاستیک خودرو، لوازم یدکی موتورسیکلت، لوازم یدکی خودرو سواری، کره حیوانی، چای، دستگاهها و ماشین آلات خاص و دستگاه تهویه مطبوع بوده است.
به گفته وی؛ درآمد گمرکات استان در این مدت نیز بالغ بر 913 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1 درصد کاهش یافته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابتدا دفتر این کانون در محل وزارت کشور تشکیل و پس از آن در سال 1383 در قالب یک ستاد زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را گسترش داد. در سال 1383، محمدباقر قالیباف با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد. پس از وی در آبان‌ماه سال 1384، محمدرضا نقدی، ریاست ستاد را عهده‌دار شد. سپس در تیرماه سال 1386، غلامحسین الهام، جایگزین نقدی شد و پس از الهام در اواخر آذرماه 1388، سعید مرتضوی و پس از وی در تیرماه سال 1391، فداحسین مالکی به ریاست ستاد رسید. در مهرماه سال 1392، با حکم حسن روحانی، رییس محترم جمهوری، حبیب‌الله حقیقی به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز انتخاب شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار