کد: 13950615114405575

دیدار ساکت با مسوولان فدراسیون فوتبال چین

کد: 13950615114405575

http://goo.gl/E62ppT

، تهران ، (اخبار رسمی): رییس سازمان تیمهای ملی فدراسیون فوتبال ایران با مسوولان فدراسیون فوتبال چین دیدار کرد.

دیدار ساکت با مسوولان فدراسیون فوتبال چین

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون فوتبال، صبح امروز محمدرضا ساکت، رییس سازمان تیمهای ملی فدراسیون فوتبال با نایب رییس، رییس کمیته بین الملل و رییس کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال چین دیدار کرد و دو طرف در این دیدار بر گسترش روابط فوتبالی ایران و چین تاکید کردند.
ساکت درباره این جلسه به سایت فدراسیون فوتبال گفت: پیرو هماهنگیهای به عمل آمده از سوی دکتر ایزدی به عنوان رابط دو فدراسیون این جلسه برگزار شد و دو طرف ابراز علاقه مندی کردند که به دلیل روابط موجود بین دو کشور قدیمی و با تمدن، روابط های فوتبالی دو کشور توسعه پیدا کند. همچنین مقرر شد ایران پیش نویس تفاهم نامه خواهرخواندگی را آماده کرده تا در جلسه بعدی مسوولان فدراسیون دو کشور این تفاهم نامه به امضا برسد.
وی افزود: از دیگر موارد مهم این جلسه می توان به ارائه تقویم فوتبالی چین در سال 2017 به ایران اشاره کرد که در سال آینده میلادی تیمهای فوتبال پایه، فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان ایران در اولویت حضور در تورنمنتهای کشور چین قرار گیرند. طرف چینی خیلی علاقه مند به حضور تیمهای ایرانی در تورنمنتهای این کشور نشان داد. آنها همچنین به دلیل حضور تیمهای زیر 16 و زیر 18 سال ایران در تورنمنت چین از ما تشکر کردند و شرکت این تیمها را باعث رونق این تورنمنتها دانستند.
رییس سازمان تیمهای ملی همچنین از تفاهم ایران با چین برای برگزاری بازیهای دوستانه در رده های پایه، برگزاری کمپهای تمرینی، تبادل داور، برگزاری کنفرانسهای علمی و تبادل و تهیه تجهیزات ورزشی خبر داد.
ساکت همچنین با اشاره به حضور تیم ایران در چین اظهار کرد: مسوولان فدراسیون فوتبال چین در این جلسه می خواستند مطمئن باشند که خدمات ارائه شده برای تیم ایران از جمله تهیه مواد غذایی اسلامی، زمین و هتل راضی کننده بوده یا خیر که ما از آنها تشکر کردیم. همچنین همچون ما تاکید داشتند ایران و چین دو دوست هستند که رقابتشان تنها به 90 دقیقه بازی محدود می شود. ما نیز میزبانیهای خوبمان طی سالهای گذشته از تیمهای چینی را یادآور شدیم و تاکید کردیم این روند ادامه خواهد داشت.
به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، فردا به  دعوت فدراسیون فوتبال چین، محمدرضا ساکت و هدایت الله ممبینی در ضیافت ناهار فدراسیون فوتبال این کشور شرکت خواهند کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (مخفف انگلیسی: FFIRI، کد فیفا: IRN)‏ یک سازمان مردم‌نهاد در ایران است که امور مربوط به فوتبال در ایران را اداره می‌کند.

منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.