اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950623122735730

معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم توسعه بخش های درمانی بیمارستان کودکان مفید خبرداد

افزایش 70درصدی تخت های آی سی یو کودکان

کد: 13950623122735730

http://goo.gl/nMdWT2

، تهران , (اخبار رسمی): بزرگترین picuکشور با ظرفیت 19 تخت فعال، بخش جدید نوزادان و بخش روماتولوژی در بیمارستان مفید افتتاح شد.

افزایش 70درصدی تخت های آی سی یو کودکان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،محمدآقاجانی معاون درمان وزات بهداشت در مراسم افتتاح بزرگ ترین بخش picuدر بیمارستان کودکان مفید از افزایش 900 تخت icu(تخت مراقبت ویژه) از جمله 90 تخت آی سی یو کودکان و 180 تخت آی سی یو نوزادان تا پایان امسال خبر داد و گفت:سال گذشته یک هزار و صد تخت آی سی یو در بیمارستان های دولتی کشور افتتاح شد که شمار این تخت ها در کشور به 6 هزار و 200 تخت رسید، امسال هم 136 تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال 900 تختICUدیگر به این بیمارستان ها افزوده می شود.

وی ادامه داد: تعداد تخت های آی سی یو کودکان در کشور تا سال 93 حدود 307 تخت بود که در سال 94 حدود 136 تخت به آنها اضافه شد و امسال نیز 90 تخت دیگر اضافه می شود که بیشترین آن با تعداد 19 تخت در بیمارستان مفید است که امروز افتتاح شد.

معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: با این اقدام تا پایان امسال تعداد تخت هایPICU یا آی سی کودکان در کشور 70 درصد افزایش می یابد.

تخت های آی سی یو کودکان برای بیماران بالاتر از یکماه که نیاز به مراقبت های ویژه دارند،استفاده می شود.

آقاجانی اضافه کرد: از نظر تخت های آی سی نوزادان هم تا سال گذشته 2 هزار و 27 تخت در کشور داشتیم که سال گذشته 520 تخت به این تعداد اضافه شد و امسال نیز 180 تخت دیگر به آنها اضافه می شود.

وی همچنین از افتتاح 500 تختVIP زایمان زنان در کشور در یکصد بیمارستان خبر داد که به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح می شود و فضای مناسبی برای زایمان مادران در بیمارستان ها ایجاد می شود به طوری که شوهر نیز می تواند در کنار همسر در بیمارستان حضور داشته باشند.

 آقاجانی اظهار کرد: مسیر افزایش سزارین بعد از طرح تحول سلامت در کشور معکوس شد و طی دو سال و نیم گذشته شاهد کاهش 6.5 درصدی موارد سزارین در کشوربودیم.

وی همچنین از تدوین پروتکل های درمان بیماران در بیمارستان ها و نیز پروتکل های ترخیص بیماران خبر داد که به گفته او با ابلاغ آنها نظم بیشتر بر خدمات بیمارستانی کشور حاکم و خدمات بیمارستانی هزینه - اثربخش می شود

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان