کد: 13950624124815793

انتشار کتاب ،ایران سرزمین شکوه و زیبایی

کد: 13950624124815793

https://goo.gl/14AyAe

، تهران , (اخبار رسمی): کتاب ایران سرزمین شکوه و زیبایی توسط مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به پنج زبان منتشر شد.

انتشار کتاب ،ایران سرزمین شکوه و زیبایی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ،کتاب ایران سرزمین شکوه و زیبایی با موضوعات مختلف در راستای معرفی ایران، توسط معاونت فرهنگی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به پنج زبان انگلیسی، عربی، اسپانیایی، ایتالیایی و فرانسوی منتشر شده است.

این کتاب به معرفی ایران از نگاه مدرن پرداخته و حاوی محتوای اطلاعاتی و عکس های مرتبط است که تمرکز بر حوزه معماری و زیرساخت های معماری گردشگری و همچنین حمل و نقل مدرن از محتویات بخش اول کتاب با عنوان معرفی ایران مدرن است و در بخش دوم به بررسی و معرفی حوزه های صنعت، علوم و تکنولوژی پرداخته شده است.

بخش سوم کتاب با عنوان سرگرمی ها و گردشگری ماجراجویانه به معرفی ورزش های آبی دریایی و رفتینگ، کویرنوردی و سافاری ، ورزش های هوایی می پردازد، در بخش بعدی به معرفی غذاهای ایرانی با عنوان گردشگری غذا پرداخته شده است و گردشگری طبیعی، پوشش های محلی و بومی و طبیعت گردی در قالب جاذبه های گردشگری در بخشی مجزا گنجانده شده است.

معرفی 21 اثر ثبت جهانی، مفاخر ادب ایران زمین، سوغات و صنایع دستی، گردشگری سلامت و توریسم مذهبی از دیگر بخشهای این مجموعه است.

کتاب ایران سرزمین شکوه و زیبایی برای اولین بار در تیراژ پنج هزار نسخه در بهمن سال 94 به چاپ رسید و با افزودن 2 اثر ثبت جهانی (کویر لوت و قنات های ایرانی به آثار ثبتی قبلی) در سال 95 در تیراژ 5 هزار نسخه به زبان انگلیسی تجدید چاپ شد، این کتاب در تیراژ دو هزار نسخه به زبان عربی، دو هزار نسخه به زبان ایتالیایی و هزار نسخه به زبان فرانسوی و اسپانیایی منتشر شده است.

ترجمه ایتالیایی کتاب با همکاری رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا و ترجمه عربی، فرانسه و اسپانیایی با همکاری مرکز امور بین الملل صورت گرفت، ترجمه و چاپ این کتاب در طول 3 ماه انجام شد و 1500 نسخه از کتاب با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا برای بهره برداری مخاطبان ارسال شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.