اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950627127345730

نشست طب سنتی و اعتیاد؛در کنگره دانش اعتیاد

کد: 13950627127345730

https://goo.gl/LeiAUI

، تهران , (اخبار رسمی): نشست تخصصی «طب سنتی و اعتیاد»، به عنوان یکی از نشست‌های تخصصی دهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد،در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد.

نشست طب سنتی و اعتیاد؛در کنگره دانش اعتیاد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ، محسن ناصری‌ رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شاهد با اعلام این خبر گفت: طب سنتی این توانایی را دارد که بتواند به حل برخی از معضلات پزشکی و اجتماعی جدید مانند اعتیاد، کمک‌کند و به عنوان خدمتگزار، در کنار طب رایج و نه جدا از آن، به فعالیت بپردازد.

وی افزود: از حدود سال 1382 تا کنون، فعالیت‌های پژوهشی و مروری مختلفی در زمینه طب سنتی و اعتیاد در مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شاهد انجام گرفته و تاثیر برخی داروهای گیاهی و گیاهان دارویی، با داروهای شیمیایی مورد استفاده در درمان اعتیاد، مورد مقایسه قرار گرفته است.

دکتر ناصری در خصوص بخش‌های نشست تخصصی طب سنتی و اعتیاد در دهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد نیز گفت: این نشست در سه بخش با موضوعات «رساله افیونیه و شیوه‌های درمانی»، «طب سنتی، پیشگیری و درمان اعتیاد» و «مروری بر مقالات و کارآزمایی‌های بالینی انجام‌شده در زمینه اعتیاد» برگزار شد.

دهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد از چهارشنبه گذشته در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی آغاز به کار کرد و نشست تخصصی «طب سنتی و اعتیاد»،  پنجشنبه برگزارشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]