کد: 13950627127965372

مدیرعامل بانک‌ملی خبر داد

انعقاد20قرارداد با بانک‌های خارجی پس از تحریم‌

کد: 13950627127965372

https://goo.gl/GhoRld

، تهران , (اخبار رسمی): بانک‌ملی پس از لغو تحریم ها با 20 بانک بین المللی مهم و مطرح، قرارداد منعقد کرد.

حسین زاده

 به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمدرضا حسین‌زاده مدیر عامل این بانک در «نشست چالش‌ها و نیازهای شرکت‌های تخصصی و صنایع بزرگ استان مرکزی» که با حضور وزیر صنعت برگزار شد گفت: زمان تحریم‌ها هیچ شرکت‌‌ ایرانی حق جابه‌جا کردن پول را نداشت و بعد از برجام این امکان به وجود آمد که با بانک‌های خارجی تعامل داشته باشیم که این دستاورد بزرگی بود.

وی ادامه داد: قضیه برجام از موفقیت‌های دولت بود که در آن دیپلمات‌های ما موفق شدند برتری ایران را به سایر کشورها به نمایش بگذارند که پس از آن تمامی شعبه‌های بانک‌های ملی خارج از کشور که در دولت‌های نهم و دهم بسته شده بودند فعالیت خود را از سر گرفتند.

مدیرعامل بانک ملی متذکر شد: این امر قدرت ایران را در برجام نشان داد که صادرکنندگان قادرند داد و ستد مالی خود را با سایر کشورها آغاز کنند. قبل برجام هیچ‌ ارتباطی بین نظام بانکی ایران با بانک‌های خارجی نبود که خوشبختانه با عبور از تحریم‌ها بیش از 20 قرارداد مهم با بانک‌های خارجی منعقد شده است.

وی با تاکید بر حمایت بانک ملی از استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه استان‌مرکزی به عنوان قطب صنعتی در کشور مطرح است بانک‌ملی این آمادگی را دارد که در صورت دارا بودن منابع از صنایع کشور به ویژه صنایع استان‌مرکزی حمایت همه‌جانبه کند تا صنایع استان بتوانند از تسهیلات این بانک استفاده لازم را ببرند.

مدیرعامل بانک ملی ایران در پایان از بدهی220 هزار میلیارد ریالی دولت به بانک‌ملی خبر داد تاکید کرد که این بدهی‌ها به دولت یازدهم ارتباطی پیدا نمی‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک ملی

اولین مدیر عامل بانک ملی دکتر کورت لنیدن بلات و معاون او فوگل به همراه 70 کارشناس از کشور آلمان به ایران آمدند. سرمایه اولیه بانک 20 میلیون ریال بود که فقط 8 میلیون آن پرداخت شد و در سال 1314 سرمایه بانک به 300 میلیون ریال و در سال 1331 به دومیلیارد ریال افزایش یافت که تمام آن پرداخت شده است . این سرمایه در حال حاضر با افزایشی که در سال 91 داشت حدود 100 هزار میلیارد ریال می باشد

منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.