کد: 13950629131605638

محسنی اژه ای:

مبارزه با قاچاق شتاب گرفته است

کد: 13950629131605638

https://goo.gl/awMZ5y

، تهران ، (اخبار رسمی): سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود گفت: در سه ماهه اخیر مبارزه با قاچاق شتاب خوبی گرفته است و امحای کالاهایی که برای سلامت جامعه مضر است متوقف نشود.

درسه ماهه اخیر مبارزه با قاچاق شتاب خوبی گرفته است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و دومین نشست خبری خود با بیان اینکه قاچاق زیان بالایی برای کشور و اقتصاد و تولید داخلی دارد، گفت: البته در این سه ماهه اخیر مبارزه با قاچاق شتاب خوبی گرفته و این شتاب باید بیشتر شود؛ چه در تعزیرات حکومتی و چه در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز.
وی با اشاره به اینکه در قانون مجازات برخی از موارد قاچاق در حد اعدام است، ادامه داد: تماس‌هایی از روسای کل داشتم و به نیروی انتظامی گفتم پرونده‌ها را سریع‌تر رسیدگی کنند.
سخنگوی قوه قضاییه یکی از این قوانین را قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور برشمرد و اضافه کرد: این قانون مصوب سال 69 است اما با قیودی که در آن آمده گفته شده اگر افرادی از طریق قاچاق عمده ارز و سکه و طلا در نظام اقتصادی اخلال کنند، حکمش اعدام است. این قانون توسعه یافته و گفته شده اگر افرادی به‌طور سازمان‌یافته اخلال ایجاد کنند، مشمول همین قانون می‌شوند.
اژه‌ای در مورد برخورد با کالاهای قاچاق گفت: همواره تأکید ما بر این است که باید امحا کالاهایی که برای سلامت جامعه مضر است در اولویت قرار گیرد این موضوع شتاب بیشتری بگیرد و متوقف نشود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابتدا دفتر این کانون در محل وزارت کشور تشکیل و پس از آن در سال 1383 در قالب یک ستاد زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را گسترش داد. در سال 1383، محمدباقر قالیباف با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد. پس از وی در آبان‌ماه سال 1384، محمدرضا نقدی، ریاست ستاد را عهده‌دار شد. سپس در تیرماه سال 1386، غلامحسین الهام، جایگزین نقدی شد و پس از الهام در اواخر آذرماه 1388، سعید مرتضوی و پس از وی در تیرماه سال 1391، فداحسین مالکی به ریاست ستاد رسید. در مهرماه سال 1392، با حکم حسن روحانی، رییس محترم جمهوری، حبیب‌الله حقیقی به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز انتخاب شد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.