کد: 13950701133265730

همایش معرفی طب سنتی ایرانی در چین

کد: 13950701133265730

https://goo.gl/AC7jbK

، تهران ، (اخبار رسمی): همایش معرفی طب سنتی ایرانی در پکن برگزار می شود.

همایش معرفی طب سنتی ایرانی در چین

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت وامیرهومن کاظمی، مشاور بین‌الملل این دفتر، در سفری به کشور چین، با جانگ رییس آکادمی طب سنتی این کشور و لیوبایوان معاون وی، رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی و سایر مقامات فرهنگستان طب سنتی کشور چین، دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، طرفین با وضعیت آموزش، پژوهش، خدمات درمانی، پوشش بیمه، سیاست‌گذاری‌های سلامت در حوزه طب سنتی و مکمل در دو کشور آشنا شده و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رییس فرهنگستان طب چینی از تصویب و ابلاغ قانون جدید طب سنتی این کشور که حاصل 30 سال کار کارشناسی در زمینه طب سنتی چینی است، در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد: این قانون جدید، تحولی بزرگ در توسعه بیشتر طب سنتی در خدمات درمانی این کشور خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر حدود 25 تا 30 درصد سهم خدمات سلامت در کشور چین را طب سوزنی و گیاهان دارویی به عهده دارند که امید است این سهم با تصویب قانون جدید بیشتر شود.

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت نیز ضمن اشاره به موفقیت‌های ایران در زمینه آکادمیک کردن و توسعه علمی طب سنتی ایرانی در کشور، اظهار کرد: امید است در آینده‌ای نزدیک، کشورهای دیگر دنیا نیز با طب سنتی ایرانی بیشتر آشنا شده و از خدمات آن برای ارتقای سلامت خود بهره گیرند.

بر پایه این گزارش، خدادوست در این سفر همچنین از مرکز پردازش اطلاعات طب سنتی کشور چین که حدود 600 بیمارستان بزرگ از مجموع سه‌هزار بیمارستان طب سنتی این کشور را به هم مرتبط کرده و امکان جمع‌آوری داده‌ها و کلیه اطلاعات بیمارستانی آن را میسر کرده است، بازدید کرد.

مشاور بین‌الملل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت هم در این دیدار گفت: نواحی غربی به ویژه شمال غرب چین با طب سنتی ایرانی آشنا هستند؛ ولی به آن طب عربی یا ترکی می‌گویند.

وی افزود: امید است بتوان با فعالیت‌های علمی بیشتر در حوزه بین‌المللی، طب سنتی ایران را با نام طب پارسی یا طب سنتی ایرانی به مردم این ناحیه و تمام دنیا معرفی کرد.

طی هفته گذشته، هیاتی از دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، متشکل از  محمود خدادوست،امیرهومن کاظمی ومحمدحسین آیتی، رییس کمیته بین‌الملل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت،‌ ضمن شرکت در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه طب سنتی پکن به عنوان اولین دانشگاه طب سنتی کشور چین، ‌با شرکت در همایش‌ها و جلسات مختلفی که در حاشیه این مراسم ترتیب داده شده بود، در چند نوبت به معرفی طب سنتی ایرانی و وضعیت کنونی آن پرداختند و همچنین با وضعیت طب سنتی کشورهای مختلف دنیا آشنا شدند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.