آغاز عملیات اجرایی هتل پنج ستاره در بازرگان

کد: 13950703134445793

https://goo.gl/WGgE18

، تهران , (اخبار رسمی): عملیات اجرایی هتل پنج ستاره و مجتمع تجاری جواهردر شهر بازرگان آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی هتل پنج ستاره در بازرگان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مسعود  سالطانی فر،معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفرش به استان آذربایجان غربی  در بازدید از منطقه آزاد ماکو در سفر به شهر بازرگان در مرز ایران و ترکیه کلنگ احداث هتل پنج ستاره و مجتمع تجاری جواهر در این شهر را به زمین زد.

سلطانی فر در آغاز عملیات اجرایی این هتل پنج ستاره اظهار امیدواری کرد توسعه زیر ساخت های گردشگری در شهر مرزی بازرگان بتواند باعث رونق هرچه بیشتر گردشگری در این منطقه شود.

وی با اشاره به ظرفیت های این شهر مرزی گفت: بازرگان به عنوان گذرگاه مرزی دارای اهمیت بسیار بالایی است و توسعه زیر ساخت های مرتبط با گردشگری در این شهر می تواند به توسعه و رونق گردشگری و جذب هرچه بیشتر گردشگری بینجامد.

هم چنین با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عملیات تعریض جاده ماکو – کشمش تپه مورد بهره برداری قرار گرفت.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید هم چنین در بازدید از جاده بازرگان – ساری سو وضعیت این جاده را نیز از نزدیک بررسی کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.