کد: 13950704135925730

با شعار نه به هر گونه تبعیض سنی برگزار شد

بزرگداشت هفته سالمند

کد: 13950704135925730

https://goo.gl/MJa7Y5

، تهران ، (اخبار رسمی): مراسم تکریم سالمندان در هفته سالمند با شعار" نه. علیه هرگونه تبعیض سنی "برگزار می شود.

بزرگداشت هفته سالمند

به گزارش اخبار رسمی به  نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، احمد اسماعیل مطلق ،مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، اشاره به برگزاری هفته تکریم منزلت سالمندان از چهارم تا دهم مهرماه گفت: شعار  امسال روز جهانی سالمند "نه. علیه هرگونه تبعیض سنی" “Take a stand against ageism” نامگذاری شده است.

وی به عناوین روزهای هفته تکریم منزلت سالمندان اشاره کرد و گفت: امروز 4 مهر   به نام " سالمند، رفاه اجتماعی و محیط توانمند ساز " ، دوشنبه 5 مهر ماه به نام " سالمند مستقل، فعال و با نشاط "، سه شنبه 6 مهر ماه  " سالمند و همبستگی در بستر خانواده" ، چهارشنبه 7 مهر ماه "سالمند و سبک زندگی سالم" ، پنجشنبه 8 مهر ماه " سالمند، حقوق شهروندی و قانون "، جمعه 9 مهرماه "سالمند، ارزشهای فرهنگی، دینی و تکریم منزلت آنان " و شنبه 10 مهر ماه  روز " سالمند و عدم تبعیض سنی" نامگذاری شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.