کد: 13950704135935730

وزارت بهداشت و بنیاد شهید مراکز توابخشی می سازند

کد: 13950704135935730

https://goo.gl/8rl4wR

، تهران , (اخبار رسمی): تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ساخت مراکز توانبخشی امضا شد.

وزارت بهداشت و بنیاد شهید مراکز توابخشی می سازند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، حسن هاشمی،وزیر بهداشت وحجت الاسلام شهیدی ، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران یادداشت تفاهمی را به منظور گسترش خدمات و ساخت مراکز توانبخشی در کشور امضا کردند.

گسترش همکاری های بین بخشی توانبخشی، آموزشی و تحقیقاتی از طریق هم افزایی امکانات و ظرفیت های موجود بنیاد شهید و وزارت بهداشت به منظور ارائه خدمات متنوع توانبخشی از جمله خدمات سرپایی، بستری، درمانی و جامعه محور به اقشار مختلف جامعه با اولویت جانبازان و ایثارگران یکی از موضوعات این تفاهم نامه است.

از دیگر موضوعات تفاهم نامه می توان به همکاری وزارت بهداشت با بنیاد شهید در صدور مجوزهای قانونی برای مراکز توانبخشی موسسه ایثار، استفاده بهینه و حداکثری از ظرفیت مراکز توانبخشی تحت پوشش موسسه ایثار وابسته به بنیاد شهید جهت عموم مردم با اولویت گروه های هدف بنیاد شهید، همکاری متقابل دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بنیاد شهید استانها و موسسه ایثار به منظور ارائه خدمات تخصصی توانبخشی، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی، ایجاد بخش های تخصصی توانبخشی و آموزشی با استفاده از رویکردهای نوین خدمات توانبخشی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، همکاری در برگزاری سیمنارهای تخصصی ملی و استانی در حوزه توانبخشی با نگاه جامعه محور و محوریت جانبازان جنگ تحمیلی و توجه به ابعاد عمومی و مردمی آن اشاره کرد.

براساس این تفاهم نامه به منظور پیگیری اقدامات اجرایی و سیاستگذاری و برنامه ریزی در حوزه تخصصی توانبخشی شورایی مرکب از افراد تام الاختیار از جمله معاون درمان، آموزش، امور حقوقی، برنامه ریزی و مجلس وزارت بهداشت و مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی و نیز معاون بهداشت و درمان و حقوقی و امور مجلس و رییس مرکز مطالعات و پژوهش های بنیاد شهید، مدیرعامل و معاون توانبخشی موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار وابسته به بنیاد شهید تشکیل می شود.

گفتنی است روسای دانشگاه های علوم پزشکی هر استان به عنوان عضو شورای استانی مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار همان استان انتخاب می شوند و اعتبار این تفاهم نامه هم برای یک دوره سه ساله است و بر اساس میزان تحقق اهداف مشترک، قابل تمدید خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.