اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706140206023

کتاب‌های کانون منابع اقتباسی فعالیت‌های هنری شد

کد: 13950706140206023

https://goo.gl/Q0KPtK

، تهران , (اخبار رسمی): هم‌زمان با برگزاری جشنواره دوسالانه نمایش عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ داستان «تو می‌دونی من کی هستم ؟» از رفسنجان به ساری رسید.

کتاب‌های کانون منابع اقتباسی مناسب فعالیت‌های هنری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، گروه نمایشی مرکز دو رفسنجان با عروسک‌های نمدی خود به روایت داستان کرم شب‌تابی می‌پردازند که در جستجوی هویت و چیستی خود سفری را آغاز می‌کند.

به گفته‌ی فاطمه زمانی نمایش‌نامه‌ی این اثر، اقتباسی است از منابع مکتوب کانون؛ «این اثر با الهام از نمایش‌نامه‌های کانون ساخته شده است.»

این کارگردان با بیان این‌که در سال‌های اخیر در تهیه و دسترسی به منابع با محدودیتی روبرو نبوده است؛ عنوان کرد: «در این سال‌ها متن‌ها یا توسط خود من نوشته شده است یا با اعضای گروه نمایش یکی از آثار انتشارات کانون را انتخاب کرده‌ایم. این منابع آن قدر غنی بوده‌اند که ما با هیچ مشکلی روبرو نبوده‌ایم و به سادگی توانسته‌ایم از آنها بهره ببریم.»

او درباره‌ شیوه‌ آماده‌سازی این اثر برای اجرا در هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی کانون گفت: «اعضای گروه شش نفر هستند. پس از اعلام فراخوان و انتخاب متن؛ تمرین‌های دورمیزی را آغاز کردیم. هم‌زمان ساخت عروسک‌ها نیز شروع شد. پس از این مرحله تمرین‌هایی داشتیم تا اعضا بتوانند به راحتی عروسک‌ها را حرکت بدهند. هنگامی که تسلط آن‌ها بر عروسک‌ها اثبات شد مرحله‌ ساخت دکور را آغاز کردیم.»

وی گفت: «تکنیک تاب تیبل و استفاده از عروسک‌های نمدی ایده‌ی اولیه‌ی ما بود. دوخت این عروسک‌ها ساده است. پس از اجراهای فراوان درزهای این عروسک‌ها باز نمی‌شود و از طرفی برای افرادی که تجربه‌ی زیادی در جان بخشی به عروسک‌ها ندارند سبک و راحت هستند.»

زمانی که از عدم حضور یکی از اعضای گروه در جشنواره خبر داد اضافه کرد: «متاسفانه زمان و مکان برگزاری جشنواره نامناسب است. به همین دلیل یکی از اعضای گروه نتوانست ما را همراهی کند. سفر ما از رفسنجان تا ساری طولانی بود و جاده‌ها نیز پرخطر از طرفی هفته‌ی اول مهر مرخصی گرفتن برای بچه‌ها از مدارس کاری بس دشوار است؛ به همین دلیل گروه ما با مشکلاتی روبرو شد. همان‌طور که می‌دانید هزینه‌ی جابجایی دکورها نیز سنگین است به همین دلیل پیشنهاد من این است که جشنواره‌ها از این پس در شهرهای مرکزی برگزار شوند تا دسترسی همه‌ی استان‌ها به آن‌ها راحت باشد.»

هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی کانون از 6 تا 8 مهر در ساری در حال برگزاری است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1344 با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان تاسیس شده است و عرصه فرهنگ، ادب، تعلیم و تربیت و هنر ایران در این سال‌ها شاهد رشد، بالندگی و تکامل این نهاد تاثیرگذار بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب