اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706140296099

درهشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه شهر تهران اعلام شد

افزایش 16 هزار هکتاری کمربند سبز تهران

کد: 13950706140296099

https://goo.gl/35WTT4

، تهران , (اخبار رسمی): هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه شهر تهران با حرکت کاروان احجام تزئینی ساخته شده از گل و گیاه در پارک گفتگوی تهران آغاز به کار کرد.

افزایش 16 هزار هکتاری کمربند سبز تهران

به گزارش اخبار رسمی در آئبن گشایش هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مشاور شهردار تهران در امور بانوان حضور داشتند که با طرح دیدگاهای خود در خصوص این نمایشگاه پرداختند. هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران به ارائه گل های پاییزی می پردازد و شرکت کنندگان فرصت دارند تا با حضور در این نمایشگاه از کارگاه های آموزشی که در حاشیه این نمایشگاه برگزار می شود استفاده کنند.
صنعت گل و گیاه حمایت نمی شود

علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تهران در آئین گشایش هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه تهران با ابراز تاسف از اینکه از صنعت گل و گیاه حمایت نمی شود گفت: در حالی که 15 هزار تولید کننده در بخش صنعت گل و گیاه کشورفعالیت می کنند و این صنعت می تواند ارز آوری زیادی در بازار جهانی داشته باشد سهم ایران 5/.درصد از این بازار است.

مختاری افزود: در حال حاضر گردش مالی بازار جهانی گل 100میلیارد دلار است سهم ایران از این بازار بزرگ فروش 50 میلیون شاخه گل است در حالی که ایران هفدهمین تولید کننده گل جهان است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اهمیت حفظ اشتغال در صنعت گل و گیاه در این باره تاکید کرد: هرهکتار پرورش گل گیاه 50 شغل تولید می کند اما متاسفانه هنوز صنعت گل و گیاه سهمی در اقتصاد کشور ندارد در حالی این صنعت نیاز مند رونق بازار داخلی است و اشاعه فرهنگ است که بدون حمایت دولت محقق نمی شود.

مختاری افزود: استمرار یافتن برپایی نمایشگاه گل گیاه در تهران بدون همیاری طیف بزرگان بخش خصوصی و همیاری دولت میسر نیست و شهرداری تهران به زحمت چراغ این نمایشگاه را روشن نگاه داشته است و امیدواریم دولت نیز برای رونق بخشیدن به این صنعت همیاری کند.

افزایش 16 هزار هکتاری کمربند سبز تهران در دوره مدیریت شهری

مختاری به تشریح سه شاخص مهم در خصوص فضای سبز تهران پرداخت و گفت: از سال 84 تا کنون شاخص سرانه فضای سبز تهران 82 درصد رشد داشته است و این در حالی است که تعداد بوستان ها نیز با 83 درصد افزایش مواجه شده است و مساحت کمربند سبز شهر تهران به عنوان دیگر شاخص شهر تهران 73 درصد رشد را نشان می دهد .

وی افزود: احداث کمربند سبز شهر تهران از خردادماه سال 59 در دستور کار قرار گرفت و هم زمان با وقوع جنگ اقدامات موثری صورت نگرفت و از سال 85 کلنگ اولین بخش از کمربند سبز تهران به وسعت 5 هزار هکتار بر زمین زده شد.

وی اعلام کرد : در طول این دوره از مدیریت شهری 16 هزار هکتار به وسعت کمربند سبز شهرتهران اضافه شد و بدین ترتیب اکنون مساحت کمربند سبز شهر تهران 38هزار هکتار متر مربع افزایش یافته است. 

وی افزود: سرانه فضای سبز تهران در گذشته 8.6 متر بوده است در حالی که در این دوره از مدیریت شهری با وجود بارندگی 220 میلی متری در سطح شهر تهران توانسته ایم سرانه فصای سبز برای هر شهروند را به 16.5 متر مربع برسانیم و امیدواریم تا پایان برنامه 5 ساله ، سرانه فضای سبز را در تهران بازهم افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اعلام کرد: در حال حاضر سرانه مصرف گل در کشور بین 7تا 10 شاخه است در حالی که سرانه مصرف گل در اروپا بیش از 100 شاخه است از این رو امیدواریم مسئله اشاعه فرهنگ گل و گیاه و به ویژه صادرات گل و گیاه از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد چرا که در حال حاضر لاله اصلاح شده ایران در ترکیه مورد توجه است و بین 1 تا 2 میلیارد تومان درامد ارزی برای این کشور دارد و حیف است که ایران سهمی در این بازار ندارد.

این نمایشگاه از 6 تا 9 مهر ماه از ساعت 10 صبح تا 21 برپاست و شهروندان می توانند در در اخرین روز از برپایی این نمایشگاه اقلام موجود در نمایشگاه را خریداری کند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران

سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از قدیمی ترین سازمان های مدیریت شهری در تهران است و وظیفه نگهداری و توسعه فضای سبز شهر تهران را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش