اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950724157695638

کشف 10 میلیارد ریال مواد غذایی قاچاق در تهران

کد: 13950724157695638

https://goo.gl/XccvvJ

، تهران , (اخبار رسمی): دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از کشف 10 میلیارد ریال مواد غذایی قاچاق توسط عوامل پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ویژه شرق این استان خبر داد.

کشف 10 میلیارد ریال مواد غذایی قاچاق در تهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، عوامل پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی ویژه شرق استان تهران در پی اطلاع از تخلیه 10 کانتینر مواد غذایی قاچاق در یکی از سردخانه‌های شرکت تولید لبنیات، در محل حاضر و سردخانه را مورد بازدید قرار دادند.
پس از بررسی اسناد کالا مشخص شد که 200 تن ذرت مکزیکی از بندر شهید رجایی بارگیری و در سردخانه مذکور تخلیه شده که در بازرسی‌ها مقادیری ذرت کشف شد.
در ادامه بازرسی ها از  قسمت های مختلف این سردخانه و با هوشیاری ماموران پلیس از این جعبه ها مقادیر زیادی نیز نخود فرنگی کشف و مشخص شد تمام جعبه ها یک شکل می باشد، با توجه به اینکه مالیات و تعرفه گمرکی ذرت 20 درصد و نخود فرنگی 50 درصد است، شرکت چینی این بسته بندی را به سفارش صاحب کالا انجام داده است.
صاحب کالا ضمن درخواست از کشور صادر کننده تمامی مشخصات درون جعبه ها، رنگ و نوشته‌ها را یکسان سفارش داده اما داخل بسته‌بندی‌های ذرت، نخود فرنگی بسته بندی شده بود.
شایان ذکر است ارزش تقریبی این کالاها حدود 10 میلیارد ریال است و مالک آن حدود 25 تن از این کالاها را به بازار عرضه کرده بود.
این پرونده به همراه متهمین در اختیار دادسرا قرار گرفت و سردخانه مذکور به دستور قضایی پلمپ شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابتدا دفتر این کانون در محل وزارت کشور تشکیل و پس از آن در سال 1383 در قالب یک ستاد زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را گسترش داد. در سال 1383، محمدباقر قالیباف با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد. پس از وی در آبان‌ماه سال 1384، محمدرضا نقدی، ریاست ستاد را عهده‌دار شد. سپس در تیرماه سال 1386، غلامحسین الهام، جایگزین نقدی شد و پس از الهام در اواخر آذرماه 1388، سعید مرتضوی و پس از وی در تیرماه سال 1391، فداحسین مالکی به ریاست ستاد رسید. در مهرماه سال 1392، با حکم حسن روحانی، رییس محترم جمهوری، حبیب‌الله حقیقی به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز انتخاب شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون