اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950804168275793

سه غذای محبوب تایبادی ها در جشنواره سفره ایرانی

کد: 13950804168275793

https://goo.gl/kYxx6O

، تهران , (اخبار رسمی): سه غذای محبوب محلی تایباد از جمله قلورتروش در جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری در مشهد معرفی و عرضه می شود

سه غذای محبوب تایبادی ها در جشنواره سفره ایرانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مجید حسینی، مدیر میراث فرهنگی تایباد با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی های صورت گرفته طبخ و عرضه و سرو غذاهای محلی تایباد در سیاه چادر و به شکل کاملا سنتی توسط گروه بانوان تایبادی متشکل از هنرمندان صنایع دستی تحت پوشش میراث فرهنگی صنایع دستی و گرشگری تایباد انجام خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره از 5 لغایت 7 آبانماه جاری در محل هتل میثاق واقع در مشهد –بلوار وکیل آباد – اقبال لاهوری 20 در دو بخش اصلی (عرضه) و (مسابقه) برگزار خواهد شد و داوری در مرحله مسابقه توسط داوران مطرح کشوری صورت می گیرد.

حسینی خاطر نشان کرد: این جشنواره در منطقه 4 کشوری شامل استانهای خراسان رضوی -جنوبی- شمالی و استان سمنان بوده و در هر بخش از هر استان، سه برگزیده برای حضور در جشنواره تهران انتخاب و برترین های این جشنواره در سطح ملی، به جشنواره ها و مسابقات بین المللی گردشگری اعزام می‌شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش