اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950804169206037

ترور در سینما حقیقت

کد: 13950804169206037

https://goo.gl/jN0KNy

، تهران , (اخبار رسمی): سیداحسان عمادی که سال گذشته با مستند «محاکمه»، موفق به کسب دو جایزه از جشن خانه سینما و انجمن منتقدان شده بود، با جدیدترین اثر مستندش «ترور» متقاضی شرکت در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت شده است.

ترور در سینماحقیقت!

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، این فیلم در قالب بازخوانی یک پرونده، به بررسی اتفاقات دوران نخست‌وزیری علی رزم‌آرا (سال 1329)، واقعه ترور او و واکاوی ریشه‌های آن می‌پردازد.

عوامل تولید فیلم مستند 55 دقیقه‌ای «ترور» که تولید سال 1395 است و برای اولین نمایش عمومی، به دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارائه شده، عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: سیداحسان عمادی؛ پژوهشگران: سیداحسان عمادی، علی سیف‌الهی؛ تصویربردار و صدابردار: مصطفی آتشمرد؛ صداگذار: احمد افشار؛ تدوینگر: محمدحسین حیدریان؛ گوینده: محمد بحرانی و تهیه‌کننده: حسام اسلامی

سیداحسان عمادی متولد سال 1359 در ساری و دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف است. «ترور» بعد از «محاکمه» که مستندی درباره‌ دکتر مصدق بود، دومین فیلم مستند وی بشمار می‌آید.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی وابسته به سازمان سینمایی، متولی حمایت و مشارکت در تولید فیلم‌های سینمایی اول، فیلم‌های مستند بلند، نیمه بلند و کوتاه، فیلم‌های کوتاه داستانی و تجربی حرفه‌ای و فیلم‌های انیمیشن بلند و کوتاه است تا با هنرمندی جوانان خلاق، متعهد و باتجربه و تلاش در عرصه نمایش داخلی و بین‌المللی آثار ارزشمند فرهنگی، افق روشنی را برای سینمای پرافتخار و جهانی «ایران اسلامی» ترسیم نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر