اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950808171606037

در مستند «همجا» روایت می‌شود

ساخت یک روستا در جنوب کشور

کد: 13950808171606037

https://goo.gl/jDekZ7

، تهران , (اخبار رسمی): فیلم مستند «همجا» ساخته مهدی قنواتی که ساخت و زندگی خانوادگی در یک روستای جنوب کشور را روایت می‌کند، متقاضی شرکت در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.

ساخت یک روستا در جنوب کشور!

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم زندگی مردی بنام «عبدالحسن» را روایت می‌کند که یک روستا در جنوب ایران را برای خود و خانواده‌اش ساخته است. این روستا در استان بوشهر واقع شده و درآمد اصلی آنها هم از راه کشاورزی و دامداری است. روستا دارای یک حسینیه و یک مدرسه اختصاصی است که شاگردان مدرسه همگی خواهر و برادر هستند. عبدالحسن طی این سال‌ها توانسته برای روستای خودش برق‌رسانی کند. او چهار زن و 27 بچه دارد...

پژوهشگر و کارگردان این فیلم که برای اولین نمایش عمومی تحویل دبرخانه‌ی دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده، «مهدی قنواتی» است. صادق سوری (تصویربردار)، ابوذر هدایتی (صدابردار)، مهرشاد ملکوتی (صداگذار)، امیر ادیب‌پرور (تدوینگر)، محمد هوشمند و عبدالحسن هدایتی (مدیران تولید)، جاوید تفضلی (عکاس) و محمدکاظم بیات (تهیه‌کننده) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند. «همجا» به مدت 58 دقیقه، در شرکت فیلمسازی آنگ تصویر تهیه شده است.

مهدی قنواتی متولد سال 1360 در «هندیجان» خوزستان و دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشگاه سوره است. وی از سال 1381 با ساخت فیلم کوتاه «مجنونین همیشگی» فعالیت فیلمسازی خود را آغاز کرده است و تاکنون آثاری چون عطسه، جاجیم، یافت‌آباد، پیشکسوتان صنعت مبلمان، موزه رشت و 4 مستند صنعتی در حوزه نفت و دریا را کارگردانی کرده است.

* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی وابسته به سازمان سینمایی، متولی حمایت و مشارکت در تولید فیلم‌های سینمایی اول، فیلم‌های مستند بلند، نیمه بلند و کوتاه، فیلم‌های کوتاه داستانی و تجربی حرفه‌ای و فیلم‌های انیمیشن بلند و کوتاه است تا با هنرمندی جوانان خلاق، متعهد و باتجربه و تلاش در عرصه نمایش داخلی و بین‌المللی آثار ارزشمند فرهنگی، افق روشنی را برای سینمای پرافتخار و جهانی «ایران اسلامی» ترسیم نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر