کد: 13950814175825611

درنمایشگاه بین المللی روز جهانی حلال

غرفه کیش میزبان رییس جمهور کرواسی بود

کد: 13950814175825611

https://goo.gl/LFDCeH

، تهران , (اخبار رسمی): کالیندا کیتاروویچ درنمایشگاه بین المللی روز جهانی حلال با حضور درغرفه سازمان منطقه آزاد کیش با ظرفیت های این منطقه آزاد ایران آشنا شد.

غرفه کیش میزبان رییس جمهور کرواسی بود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، کالیندا کیتاروویچ رییس جمهور کرواسی به همراه مفتی اعظم این کشور ، شهردار اوپاتیا ، مقامات دولتی  و سفیر ایران درکرواسی با حضور درنمایشگاه بین المللی روز جهانی حلال از غرفه جزیره کیش دیدن کرد وبا چای ، نبات و پسته ایرانی پذیرایی شد.

کیتاروویچ همچنین در این بازدید در گفت وگو با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با پتانسیل های این منطقه آزاد برای توسعه گردشگری حلال آشنا شد . تبدیل شدن کیش به پایلوت گردشگری حلال درمنطقه خاورمیانه یکی از موارد مطرح شده دربازدید رییس جمهور کرواسی بود.  

دراین نمایشگاه سازمان منطقه آزاد کیش علاوه بر ارائه ظرفیت های گردشگری کیش، به منظور معرفی جاذبه های این جزیره مرجانی با استفاده از دستگاه vr  ( واقعیت مجازی) امکان دیدن زیباییهای کیش را برای بازدید کنندگان فراهم کرده اند که بسیار مورد توجه بازدید کنندگان قرارگرفته است.

سخنرانی مونسان درهمایش روزجهانی حلال و دیدار با وزیر گردشگری کرواسی از دیگر برنامه های هیات جزیره کیش برای توسعه گردشگری بین کیش وکرواسی است .

در همایش و نمایشگاه روز جهانی حلال که به مناسبت گرامیداشت یکصدمین سالگرد رسمیت دین مبین اسلام 12 تا 14 آبان با حضور نمایندگان کشورهای ایران، مالزی، ترکیه، اندونزی، بوسنی، وشرکت های معتبر عرضه مواد غذایی حلال از کشورهای اسلامی واروپایی ، در کشور کرواسی در حال برگزاریست مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران حضور دارد.

این نمایشگاه با هدف معرفی آخرین وضعیت و روند تحقق بازارهای حلال، توسعه خدمات و محصولات در سراسر جهان و گرد همایی متخصصان حلال با امکان مذاکرات تجاری شرکت ها و مقامات فعال در عرضه کالا و خدمات در حال برگزاریست و گردشگری حلال به عنوان یک مفهوم جهانی نه تنها برای مسلمانان بلکه برای تمام گردشگرانی که بدنبال گردشگری سالم و نشاط آور هستند معرفی می شود.

همچنین عرضه محصولات حلال و فرصت های گردشگری حلال در نمایشگاه جانبی این همایش از دیگر بخش های آن است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک است ، که می تواند بآن را به عنوان برترین مقصد گردشگری برای خانواده ها، قطب علمی-آموزشی- تحقیقاتی، الگوی توسعه پایدار با بهره گیری از فن آوریهای نوین و مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس ایران دانست.

منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش