اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950815176025730

وزیر بهداشت:

اربعین،اورژانس در تمام جاده های کشور حاضر است

کد: 13950815176025730

https://goo.gl/8aWXzc

، تهران , (اخبار رسمی): برای ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین،اورژانس کشور در تمام مسیرهای کشور از شرقی ترین تا غربی ترین جاده ها مستقر است.

اربعین،اورژانس در تمام جاده های کشور حاضر است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت  و درمان و آموزش پزشکی، حسن هاشمی در حاشیه پانزدهمین مجمع خیرین مسسه خیریه امدادگران عاشورا که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: تعدادی از بیمارستانها به صورت ویژه برای ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین آماده سازی شده اند و در مرزهای مهران، شملچه و چذابه، امکانات مناسبی مانند آمبولانس های زمینی و هوایی با فواصل معین مستقر شده اند.

وزیر بهداشت با اشاره به آماده سازی بیمارستان های صحرایی توسط نیروهای مسلح، ادامه داد: در حوزه بهداشت نیز بخش بهداشت محیط وزارت بهداشت در ایران و عراق، بر عرضه مواد غذایی و آشامیدنی نظارت دارند البته این نظارت نسبی است و در کشور خودمان، نظارت های بهداشتی شدیدتر است اما با وزارت بهداشت عراق، هماهنگی های کاملی شده البته این به معنی سرویس دهی کامل و در شان زائران نیست اما نسبت به سال گذشته، وضعیت بهتر است.

هاشمی از آماده باش دانشگاه های علوم پزشکی مناطق غربی و مرزی مانند دانشگاه های علوم پزشکی ایلام و خوزستان خبر داد و گفت: به دلیل برخی از بیماری های عفونی و واگیر داری که ممکن است به مردم منتقل شود این دانشگاه ها در آمادگی کامل قرار دارند و امیدوارم که زائران در رعایت بهداشت فردی و  رانندگان وسایل نقلیه مراقبت کنند تا شاهد بروز حوادث و سوانح نباشیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، درباره حمایت وزارت بهداشت از بیماران سرطانی و صعب العلاج، گفت: حمایت مالی از این بیماران باید توسط بیمه ها انجام شود و آنها باید خدمات خود را افزایش دهند اما وزارت بهداشت در قالب طرح تحول سلامت، تا جایی که بیمه ها همراهی کرده اند، به این بیماران کمک شده است.

هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت، هزینه های بستری بیماران کاهش یافت و انتظار داریم مجلس شورای اسلامی، اعتباراتی را برای بیمه ها پیش بینی کند تا بتوانند از بیماران صعب العلاج حمایت بیشتری کنند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت رسیدگی به بیماران صعب العلاج، یادآور شد: اگر بخواهیم به این هدف که بیماران صعب العلاج به جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشند، باید از آنها حمایت کنیم و امیدواریم در آینده اعتبارات و اولویت بندی در شورای عالی بیمه به نحوی باشد که بیماران صعب العلاج، در تامین هزینه های درمانی به رنج و زحمت نیفتند و موسسات خیریه ای مانند امدادگران عاشورا که اقدامات ارزشمندی انجام داده، واسطی بین مردم و دولت باشند البته این حمایت ها نباید محدود به حمایت های مالی باشد بلکه بیماران باید از نظر روحی، روانی، اجتماعی و معنوی مورد حمایت قرار گیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]