چگونگی استعلام تعداد سیم کارت شخصی اعلام شد

هشدار به مالکان سیم کارت ها

کد: 13950815176695606

https://goo.gl/NASBGz

، تهران , (اخبار رسمی): مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات بر این نکته تاکید دارد که هر مشترک در نهایت می تواند 9 سیم کارت به نام خود ثبت کند. از سوی دیگر، طبق قوانین تمام مسوولیت های مربوط به یک سیم کارت از جمله مسوولیت سوءاستفاده های احتمالی از آن برعهده مالک خط است.

هشدار به مالکان سیم کارت ها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بر این اساس اطلاع از تعداد دقیق سیم کارت هایی که در هر اپراتور به نام فرد ثبت شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اغلب تخلفات در حوزه تلفن همراه توسط سیم کارت هایی صورت می گیرد که مالک آن از وجود آن بی خبر است، از سوی دیگر در مقطعی از زمان در سال های گذشته برای ثبت نام سیم کارت برخی اطلاعات هویتی مشترکان مانند کدملی دریافت نمی شد و همین موضوع مشکلاتی به دنبال داشت، اما از چندی پیش رگولاتوری طرح ویژه ای اجرا کرده و بر این اساس اطلاعات هویتی مشترکان از جمله کدملی را به طور کامل جمع آوری کرده است.

حال  مدتی است سامانه ای برای استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام هر مشترک ایجاد شده و مشترکان می توانند از طریق مراجعه به آدرس http:/ / mobilecount.cra.ir/ با وارد کردن کدملی خود تعداد سیم کارت هایی که در اپراتورهای مختلف مانند همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا به نام آنها ثبت شده مطلع شوند.

همچنین به تازگی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ایجاد امکان استعلام پیامکی تعداد خطوط ثبت شده به نام مشترکان تلفن همراه خبر داده است.

بر این اساس، مشترکان تلفن همراه می توانند با ارسال کد ملی خود به سرشماره 3000504901 از تعداد خطوط ثبت شده به نام آنها در اپراتورهای تلفن همراه کشور با خبر شوند. پس از استعلام تعداد سیم کارت ها، مغایرت احتمالی بین تعداد خطوط اعلام شده مشترک با تعداد مورد انتظار او ممکن است به دلایل متعدد باشد.

 بر این اساس، اگر تعداد اعلام شده کمتر از انتظار مشترک باشد ممکن است برخی از سیم کارت های در اختیار فرد به نام او ثبت نشده باشد یا اطلاعات هویتی برای برخی از خطوط فاقد کد ملی بوده یا کد ملی ثبت شده صحیح نباشد که در این صورت احتمال قطع این خطوط ازسوی اپراتورها وجود دارد.

اما اگر تعداد سیم کارت های اعلامی بیشتر از انتظار فرد باشد نیز ممکن است تمام یا برخی از خطوط خود را بدون رعایت ضوابط و مقررات تغییر نام به دیگران واگذار کرده باشد یا بدون اطلاع فرد تعدادی سیم کارت به نام او در بانک اطلاعاتی اپراتورها ثبت شده باشد. به هرحال در صورت مشاهده مغایرت، فرد ملزم است برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با به همراه داشتن کارت ملی و کد رهگیری به دفاتر امور مشترکان اپراتور ها مراجعه و نسبت به رفع اختلاف مشاهده شده اقدام کند. همچنین برای این کار رویت کارت ملی و درخواست امضاء شده وی کافی خواهد بود و دریافت هرگونه وجه برای رسیدگی به اعتراضات سامانه و سلب امتیاز خطوط مورد نظر مشترک توسط دفاتر غیرقانونی است

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال 1382 و با استناد به ماده هفت قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تجمیع معاونت امور مخابراتی و اداره کل ارتباطات رادیویی وزارت متبوع تاسیس شد. هدف از ایجاد این سازمان ایفای وظایف و اختیارات حاکمیتی، نظارتی و اجرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش تنظیم مقررات ارتباطی و ارتباطات رادیویی، اجرای مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و تحقق اهداف مورد نظر در بخش ارتباطات رادیویی می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]