اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950816176855793

روز ملی پرنده نگری برگزار می شود

کد: 13950816176855793

https://goo.gl/dN0GZW

، تهران , (اخبار رسمی): روز ملی پرنده نگری به همت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارم آذرماه در محل خانه طبیعت گردی ایران در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

روز ملی پرنده نگری برگزار می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با تشکیل ستاد برگزاری مراسم روز ملی پرنده نگری به ریاست محمد علی فیاضی، مدیر کل دفتر توافق های ملی گردشگری و دبیر کمیته ملی طبیعت گردی به همراه جمعی از فعالان گردشگری و طبیعت گردی کشور؛ مراسم روز ملی پرنده نگری با هدف معرفی و شناخت پرنده های کشور به عنوان ظرفیت مهم اکوتوریستی برگزار خواهد شد.  
همچنین طبق هم اندیشی ستاد مذکور تصمیم بر آن است تا علاوه بر مراسم اشاره شده، فعالان پرنده نگری پنجم آذرماه در تعدادی از سایت های منتخب پرنده نگری تهران اقدام به معرفی این حوزه و فراهم کردن زمینه تماشای پرندگان توسط شهروندان تهرانی کند.
در برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش شده است تا از ظرفیت های موجود در بخش تعاملات فرابخشی همانند سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش،  سازمان های مردم نهاد، دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه ها، فعالان و علاقه مندان  حوزه طبیعت گردی استفاده شود.
لازم به ذکر است طبق تلاش جمعی در ستاد برگزاری مراسم روز ملی پرنده نگری تلاش خواهد شد در این رویداد موضوعاتی از جمله حفاظت، توسعه پایدار، اطلاع رسانی،  مشارکت وانتفاع جامعه محلی در قالب برنامه های در نظر گرفته شده برای عموم ومخاطب تخصصی مورد توجه قرار گیرد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست