اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950822180866061

مسعود رایگان در اجرای «دو مرد در یک اتاق» در اصفهان:

جوانان برای من و حاکمیت مهم هستند

کد: 13950822180866061

https://goo.gl/LHI6aG

، تهران , (اخبار رسمی): کارگردان نمایش«دو مرد در یک اتاق» گفت: شما جوانان کشور برای من، گروهم و همچنین برای حاکمیت مهم هستید و سلامتی تان هم برای ما بسیار مهم تر است.

جوانان برای من و حاکمیت مهم هستند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی موسسه آوای هنر سلامت، مسعود رایگان که نمایش «دو مرد در یک اتاق» را در اصفهان به اجرا برد درباره لزوم اجرای این نمایش با موضوع ایدز گفت: وظیفه ملی من بود که نمایشی درباره یک معضل اجتماعی را به شهرهای مختلف برای جوان ها به اجرا ببرم.

وی ادامه داد: این نمایش به 13 زبان ترجمه شده و ما چهاردهمین زبانی هستیم که آنرا ترجمه و اجرا کردیم و با اجرای این نمایش در شهرهای مختلف می‌خواهیم دانایی و آگاهی را انتشار دهیم . 
کارگردان نمایش «دو مرد در یک اتاق» افزود: حتی اگر برای دیدن این نمایش یک نفر هم می آمد بازهم راضی بودم زیرا من معتقد به فرهنگ شفاهی هستم و می‌دانم همین یک نفر می تواند از راه شفاهی پیام اصلی ما را حداقل به 20 نفر دیگر منتقل کند.
رایگان در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه چراغ تئاتر سپاهان در اصفهان خاموش است و این درحالیست که این شهر فرهیخته ای بنام ارحام صدر را داشته است و همچنین نصرت الله وحدت که این روزها هیچ فردی در مورد او صحبت نمی کند و همین امر موجب گوشه گیری او شده است. 
وی با بیان اینکه طبق آمار ایران جوان ترین کشور دنیا است، گفت: شما جوانان کشور برای من ، گروهم و همچنین برای حاکمیت مهم هستید و سلامتی تان هم برای ما بسیار مهم تر است. 
رایگان یاداور شد: یک کشور با یک نسل جوان، جستجوگر و کنجکاو می تواند بر خود ببالد و نیازی به جوانان معتاد ندارد.ما این نمایش که درباره بیماری ایدز است را در شهرهای مختلف کشور به اجرا می بریم به دلیل اینکه می‌خواهیم همه کشور نسبت به این بیماری و راه های مقابله با آن و همچنین آموزش درباره آن آشنا شوند. 
در ادامه مرجان مشکوتی کارشناس ایدز مرکز معاونت بهداشت دانشگاه اصفهان نیز گفت: ایدز مساله بسیار مهمی و مخصوصا در خانم ها است و یکی از راه های مهم آموزشی آن هنر است.
وی ادامه داد: ترس از ایدز در همه آدم ها وجود دارد و  همانطور که ملاحظه کردید در این نمایش به خوبی راه مقابله با ترس از این بیماری را نشان داد و همچنین مشکلاتی که در خانواده برای افراد مبتلا بوجود می آید . در این نمایش راه های انتقال بیماری، راه های مبارزه ، ترس و غلبه بر ترس و آموزش های لازم به خوبی نشان داده شده است.
مشکوتی با بیان اینکه ایدز بیماری عفونی قابل کنترل مانند دیابت است،گفت:  اجرای این نوع نمایش ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی افراد جامعه  برای بالا بردن سطح آگاهی آنها داشته باشد. 
نمایش «دو مرد در یک اتاق»  به همت موسسه آوای هنر سلامت و معاونت اجتماعی وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و به کارگردانی مسعود رایگان و بازی  در دو سانش در سالن شریعتی داشنگاه علوم پزشکی اصفهان ره روی صحنه رفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آوای سلامت هنر

موسسه آوای هنر سلامت یک موسسه فرهنگی هنری است که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر