اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950826185066038

گزارش عملکرد سال1394 بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد

کد: 13950826185066038

https://goo.gl/fWMw3q

، تهران , (اخبار رسمی): بنیاد سینمایی فارابی با هدف شفاف سازی بیشتر، گزارش تفصیلی عملکرد یکساله خود در سال 1394 را منتشر کرد.

گزارش عملکرد سال1394 بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، این گزارش به اهم اقدامات فارابی در حوزه‌های حمایت از سینمای ایران، توسعه حضور در سینمای جهان و نیز پشتیبانی از تولید و ساخت فیلم پرداخته است.

بر اساس این گزارش، بنیاد فارابی در سال 1394 از ساخت بیش از 40 فیلم سینمایی به شیوه مشارکت یا اعطای وام حمایت کرده است. مضامین اجتماعی، بیشترین حمایت‌ها را به خود اختصاص داده است و «انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» به لحاظ سهم منابع تخصیص یافته در جایگاه دومین موضوع مورد حمایت فارابی در سال 1394 بوده است.

تغییر ساختار حمایت‌ها، در بنیاد سینمایی فارابی، در جهت تولید و اکران تعداد بیشتری از فیلم‌ها به جای سیاست حمایت از فیلم‌های محدود و پر هزینه و نیز تأکید بر شناسایی، حمایت از کارگردانان فیلم اولی و تلاش براى احیاى تولید فیلم‌هاى کودک و نوجوان رویکردهای جدید این بنیاد به شمار می‌رود که بخش مهمی از آن در سال 1394 اجرا شد.

برگزارى نخستین المپیاد فیلمسازى نوجوانان ایران، تشکیل شوراى پژوهشى بنیاد، مرمت ساختمان تاریخى بنیاد پس از چهل سال، رونق فعالیت‌هاى انتشارات بنیاد، راه اندازى وب سایت انگلیسى فارابى با هدف بازاریابى فیلم‌هاى ایرانى، چابک سازى و تحول در ساختارهاى بنیاد، شاخص‌ترین فعالیت‌هاى بنیاد سینمایی فارابی در دوره جدید بوده است.

فارابی در یک سال گذشته درگیر مشکلات عدیده‌ای از جمله: بدهی معوق به بانک‌ها، تجهیزات قدیمی، اختلاف قدیمی با برخى سازمان‌ها بر سر ساختمان قوام و... بوده است که تمام آنها در سال گذشته یا به سرانجام رسیده و تعیین تکلیف یا چابک‌سازی و بازسازی شده‌اند.

روایت عملکرد یک ساله بنیاد سینمایى فارابی در سی نما، به سان روزگار سینمای ایران پر از خوشی و ناخوشی است.
این گزارش بصورت فایل pdf در پایگاه اطلاع رسانى بنیاد سینمایى فارابى قابل دسترسى است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد سینمایی فارابی

بنیاد سینمایی فارابی سازمانی است غیردولتی و غیرانتفاعی که تحت نظارت وزارت ارشاد اسلامی به عنوان یکی از بازوهای اجرایی سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های فرهنگی، هنری امور سینمایی کشور اداره می‌شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر