اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950916195976506

از موزه لوور ابوظبی تا جزیره نخل حمیرا

پروژه های شگفت انگیز امارات متحده عربی در سال 2016

کد: 13950916195976506

https://goo.gl/uRavu3

، تهران , (اخبار رسمی): هر سال پروژه های زیادی در کشور امارات متحده عربی کلید می خورد یا افتتاح می شود که تمام آنها در راستای رشد و ترقی این کشور انجام می شود. در ادامه قصد داریم به معرفی مهم ترین پروژه های مسکونی، زیرساختی و تفریحی این کشور که در سال 2016 افتتاح شده است یا پیشرفت قابل توجهی داشته اند، بپردازیم.

پروژه های شگفت انگیز امارات متحده عربی در سال 2016

به گزارش روابط عمومی آمُراسیر، در این گزارش مهمترین پروژه های مسکونی، زیرساختی و تفریحی کشور امارات عربی که در سال 2016 افتتاح شده اند و یا پیشرفت زیادی در این سال داشته اند را به شما معرفی کنیم.

 • ناحیه تجاری مدینه زاید

این ناحیه قرار است 300 هزار نفر شهروند و 325 هزار نفر کارمند را در خود جای دهد. اجرای پروژه مدینه زاید که بخش جدیدی از جزیره ابوظبی خواهد بود، در ماه میلادی اکتبر توسط شورای اجرایی این شرکت تصویب شد. مکان احداث این پروژه در مثلثی بین شهر مال خلیفه و شهر محمد بن زاید خواهد بود. شرکت Bloom Holding نیز قصد دارد در اجرای این پروژه با امارات متحده عربی مشارکت کند . پارک تفریحی Dh1bn نیز در این ناحیه تجاری احداث خواهد شد.

 • جزیره یاس

این جزیره شگفت انگیز، شهر بازی دنیای فراری یا Ferrari World (بزرگترین شهر بازی سرپوشیده جهان است که با موضوع فراری ساخته شده است و از سقفی به مساحت 200 هزار متر مربع برخوردار است. این شهر بازی مجهز به سریع ترین ترن هوایی در جهان است) و پارک آبی دنیای آبی یاس (Yas Waterworld) را در قلب خود جای داده است. جزیره یاس با سرعت زیادی در حال رشد است و به زودی به مکانی فراتر از یک شهربازی تبدیل خواهد شد. مرکز خرید یاس از زمانی که افتتاح شده است به یک موفقیت بزرگ برای کشور امارات متحده عربی تبدیل شده است. شرکت املاک و مستغلات اماراتی الدار در حال احداث جدیدترین پروژه های مسکونی این جزیره است. قرار است در آینده بزرگترین دیوار صخره نوردی جهان و یک شهربازی با نام WarnerBros نیز در این جزیره تأسیس شوند و به جاذبه های گردشگری آن تبدیل شوند. تمام بخش های این پروژه های عظیم در راستای تبدیل کردن این جزیره به یکی از مقاصد گردشگری جذاب و دیدنی در جهان با هدف جذب 48 میلیون نفر گردشگر در سال، انجام خواهد شد.

 • بندر دوبی کریک

این پروژه نیز یکی از پروژه های عظیم دیگر است که قرار است در سواحل منطقه دوبی کریک در نزدیکی پناه گاه حیات وحش راس الخور ساخته شود. این منطقه 2 کیلومتر از خط ساحلی منطقه، 679 میلیون متر مربع منطقه مسکونی و 851 هزار متر مربع املاک تجاری دوبی کریک را به خود اختصاص می دهد. همچنین این منطقه دارای 22 هتل با 2000 اتاق است که مساحتی در حدود 11٫16 میلیون متر مربع از املاک را در بر می گیرد. مرکز خرید دوبی با مساحتی برابر با 1٫1 میلیون در مقایسه با این پروژه عظیم بسیار کوچک است. همچنین قرار است در این منطقه یک آسمان خراش با ارتفاع 928 متر (100 متر بیشتر از ارتفاع برج الخلیفه دوبی) احداث شود که افراد می توانند بر فراز آن یک نمای 360 درجه از منطقه را مشاهده کنند.

 • موزه لوور ابوظبی

ستاره های سقف این موزه خودنمایی می کنند، دریا نیز آماده است از این ساختمان که بر روی آب ساخته شده است استقبال کند. نخستین مدیر این مجموعه مشخص شده است و نخستین آثار مربوط به هنر معاصر به این مجموعه انتقال داده شده اند. پیش بینی می شود این ساختمان در سال آینده به صورت رسمی افتتاح شود و بخش مهمی از چشم انداز منطقه ابوظبی شود. همچنین چراغ های آن نیز در آسمان شب ساحل خودنمایی خواهند کرد و زیبایی خاصی را پدید می آورند.

 • بزرگراه جدید ابوظبی به دبی

این بزرگراه دربردارنده شش پل و شش زیرگذر است و از مسیرهای مختلف تشکیل شده است. این بزرگراه جدید تردد افراد به جاده E11 برای رفت و آمد بین ابوظبی و دبی را تسهیل می کند. این بزرگراه جدید از سیح شعیب تا سویحان به صورت رفت و برگشت کشیده شده است و در هر مسیر از چهار لاین تشکیل شده است. این جاده از مسیرهای Al Maha Forrest، کیزان (Kizan) و جاده الاجبان (Al Ajban road) به جاده سویحان می گذرد. طبق گزارشات منتشر شده 70 درصد این جاده به اتمام رسیده است و پیش بینی می شود سال آینده افتتاح شود.

 • جزیره نخل جمیرا

شاید از خود بپرسید چرا هنوز جزیره نخل جمیرا جزء پروژه های عظیم در حال تکمیل محسوب می شود؟ جالب است بدانید این پروژه عظیم هنوز تکمیل نشده است و قرار است بخش های جدیدی به آن اضافه شود. در واقع قرار است یک مسیر پیاده روی در کنار آب در تفرجگاه ساحلی Dh150m افتتاح شود. در ضمن هتل های جدیدی نیز در امتداد حلال دور جزیره در حال احداث هستند و بلوک های آپارتمان جدیدی نیز در تنه درخت جزیره در حال احداث است که طبق گزارشات منتشر شده یکی از آن ها گران ترین آپارتمان منطقه Dh181m را در خود جای داده است. یکی دیگر از بخش های جدید این جزیره که به زودی افتتاح می شود، مرکز خرید نخیل است که طبق گزارشات منتشر شده در ماه میلادی می، 50 درصد آن تکمیل شده است.

 • جزیره Bluewater

این چرخ و فلک در خط ساحلی منطقه مسکونی جمیرا بیچ واقع شده است و به دلیل اینکه این چرخ و فلک فضای زیادی از آسمان شهر دبی را به خود اختصاص داده است باعث شده است دورنمای این شهر به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. این چرخ و فلک بلندترین چرخ و فلک دنیا است و قسمت مرکزی و محور آن در تابستان امسال، توسط دو دستگاه جرثقیل که بزرگترین جرثقیل های دنیا هستند، به محل مورد نظر انتقال داده شده و نصب گردیدند. در قسمت زیرین این چرخ و فلک نیز چندین پروژه مسکونی و زیرساختی در حال اجرا هستند که شامل پروژه های تفریحی و سرگرمی و چندین پروژه کوچک دیگر می شود.

 • ترمینال میدفیلد

طبق گزارشات منتشر شده توسط فرودگاه ابوظبی، این ترمینال بزرگترین سازه معماری در این منطقه است و هنگامی که در جاده E11 در بین دو شهر دبی و ابوظبی رانندگی می کنید، به راحتی می توانید این سازه عظیم را مشاهده کنید.

سقف این ترمینال عظیم 319 متر است و از 18 قسمت قوسی شکل تشکیل شده است. بزرگترین قوس دارای 180 متر عرض و 5 متر ارتفاع تشکیل شده است. طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، این ترمینال در سال 2017 افتتاح خواهد شد، انجام فعالیت های لازم برای راه اندازی واحدهای کوچکتر این ترمینال آغاز شده است.

 • پروژه Dubai South

این پروژه قبلا به عنوان Dubai Central World نیز شناخته می شد و در سال 2006 کلید خورد. در واقع این پروژه با هدف ایجاد یک حومه شهری متشکل از بخش های تجاری، تفریحی، نمایشگاهی، مسکونی و بخش های دیگر به مرکزیت فرودگاه المکتوم پایه گذاری شده است و اولین بار است که در جهان پروژه ای به این شکل انجام می شود. این فرودگاه که قرار است به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود، در سه ماهه سوم سال جاری میزبان 191،950 مسافر بوده است که نسبت به 73،466 مسافری که در مدت مشابه سال گذشته در این فرودگاه انتقال داده شده اند، افزایش چشمگیری داشته است. در ضمن قرار است هزاران واحد مسکونی، مغازه، اداره و مجموعه های دیگر در این حومه شهری تأسیس شود و اولین پروژه های مسکونی این پروژه عظیم قبلا به بهره برداری رسیده اند.

 • جزیره Reem (ابوظبی)

پروژه های زیادی در این جزیره طبیعی انجام شده است؛ اما هنوز هم ساخت و ساز برج های عظیم در این جزیره وجود دارد و اجرای نخستین طرح ویلایی آن نیز در حال انجام است. همچنین تعداد بسیار زیادی از ساختمان های جدید، مراکز آموزشی متعدد و جاده های بیشتر برای ورود و خروج مردم به این جزیره ساخته شده است. همچنین بخشی در مرکز این جزیره برای سکونت دادن به مهاجران اختصاص داده شده است و افراد مهاجر می توانند در قسمت های مقرون به صرفه این بخش واحدهایی را اجاره کنند. چهره این جزیره در سال 2017 با توجه به روند کنونی آن کاملا تغییر خواهد کرد و بلوک های آپارتمانی شیک که نظر هر انسانی را به خود جلب می کند، جایگزین جرثقیل ها خواهد شد. مرکز خرید Reem هم با مساحتی برابر با 2 میلیون متر مربع در حال احداث است و طبق برنامه ریزی ها در سال 2018 افتتاح خواهد شد. لازم به ذکر است جزیره Al Maryah که در نزدیکی این جزیره واقع شده است، منطقه آزاد مالی Global Market ابوظبی را در خود جای داده است و همچنین محل احداث مرکز خرید Al Maryah است که قرار است در ماه آگوست سال 2018 به بهره برداری برسد.

 • منطقه Jomeira Central، دبی

این منطقه قرار است 35000 نفر را در خود جای دهد. مساحت این منطقه 9 میلیون متر مربع و دارای چندین هتل خواهد بود که در مجموع از 7200 اتاق برخوردار است. می توان گفت این پروژه به یک ابرپروژه تبدیل خواهد شد. این پروژه قرار است در کنار جاده شیخ زاید احداث شود. طبق گزارشات اعلام کرده مرکز خرید Mall of the World که قرار است به بزرگترین مرکز خرید جهان در نوع خود تبدیل شود، نیز در همین مکان احداث خواهد شد. خبر ایجاد این پروژه واقعاً عظیم در اوایل ماه سپتامبر توسط شرکت Dubai Holding اعلام شد. طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است نوزده بخش دولتی و خصوصی در این پروژه در طی مدت 2 سال احداث شوند. همچنین قرار است یک مسیر دوچرخه رانی گسترده نیز در این منطقه احداث شود که از میان 33 پارک و فضای باز عبور می کند. همچنین یک قطار هوایی هم برای حمل و نقل ساکنان این منطقه در نظر گرفته شده است. هزینه احداث این منطقه 73٫4 میلیارد دلار برآورد شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده ساخت نخستین فاز آن از سال آینده آغاز خواهد شد و تا سال 2020 تا 2021 به بهره داری خواهد رسید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آمُراسیر

شرکت خدمات مسافرتی آمُرا سیر سالهاست که با مجوزهای سازمان هواپیمائی کشوری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در صنعت توریسم ودر مرکز شرکتهای تجاری و موسسات خدماتی تهران بزرگ، خیابان شهید بهشتی، فعال است.شرکت آمُرا سیر توانسته است با بهره گیری از متخصصین گردشگری خود منحصربفرد ترین و با صرفه ترین پکیج های تور های خود را با تمرکز بر خدمات هر چه بیشتر و بهتر و بر اساس نیاز مشتریانش برای ایشان فراهم کند و بدین جهت است که شرکت آمُرا سیر توانسته است اعتماد مشتریانش را در سراسر ایران بخود جلب کند و در مدت زمان کوتاهی رشد چشمگیری را داشته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]