برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی در آینده ای نزدیک

کد: 13951010210585793

https://goo.gl/iZKtrr

، تهران , (اخبار رسمی): جشنواره ملی سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در آینده ای نزدیک برگزار می شود.

برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی در آینده ای نزدیک

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ،مرتضی رحمانی موحد،معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جشنواره سفره ایرانی در سفرش به خوزستان، با شرکت در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری این خبر را اعلام کردوگفت: «جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در هشت منطقه کشور برگزار شده است و در خوزستان نیز مراحل پایانی را طی می کند.»

او گفت: «حضور گروه های آیینی در این جشنواره بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، این بخش در خوزستان بسیار پررنگ و جذاب در حال اجراست و دارای ابتکارات منحصر به فردی است.»

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: «سالانه گردشگران زیادی در کشور به سفر می روند، باید بتوانیم با این جشنواره گامی در راستای معرفی غذاهای سنتی استان های مختلف برداریم و فرهنگ و تمدن استان ها را در سفره های غذا معرفی کنیم.»

او تاکید کرد: «این جشنواره در خوزستان آخرین گام سفره ایرانی در استان هاست و قرار است بزودی جشنواره ملی سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری برگزار شود.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]