کد: 13951011210775807

کاهش اختلال کارایی شناخت سالمندان با ورزش هوازی

کد: 13951011210775807

https://goo.gl/I7KXVh

، تهران ، (اخبار رسمی): بسیاری از افراد بالای ۶۵ سال دچار اختلال کارایی شناختی می شوند، اما ورزش های هوازی می توانند تاثیر مثبت بر شرایط این بیماران بگذارند.

کاهش اختلال کارایی شناخت سالمندان با ورزش هوازی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری،افراد سالمندی که اختلال در کارایی شناختی را تجربه می کنند، دچار مشکل حافظه و استدلال می شوند. این اختلال، کارایی روزانه افراد سالمند را کاهش می دهد.
اختلال در کارایی شناختی می‌تواند به آلزایمر تبدیل شود. بررسی ها نشان داده ۱۸ درصد افرادی که اختلال در کارایی شناختی دارند بعد از شش سال به آلزایمر مبتلا می شوند. این بررسی‌ها تاکید دارد که ورزش هوازی باعث افزایش اندازه مغز شده و به افزایش کارایی شناختی این افراد کمک می کند.
مطالعات انجام شده نشان می دهد که ورزش های هوازی همچون تردمیل، دوچرخه‌ ثابت و تمرین های الپتیکال همگی می‌توانند مفید باشند. بررسی پزشکی و انجام اسکن های مغزی از افرادی که ورزش هوازی انجام می دادند، نشان داد که حجم و شکل مغز این افراد تغییر کرده است.
مدیر این مطالعات می‌گوید: حتی پس از مدت زمان کوتاه، ورزش هوازی باعث ایجاد تغییرات در مغز افراد می شود. افرادی که ورزش هوازی انجام می دهند، کارایی اجرایی بیشتری پیدا می کنند. هر نوع ورزش می تواند مفید باشد، اما اثرگذاری ورزش های هوازی به مراتب بیشتر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صندوق بازنشستگی کشوری

پس از تصویب قانون استخدام کشوری در تاریخ 31/3/1345 به موجب ماده 70 قانون مزبور اداره کل بازنشستگی با کلیه دارائی و موجودی صندوق بازنشستگی و اسناد و اوراق و بودجه وتعهدات خود از وزارت دارائی منتزع و تابع سازمان اموراداری واستخدامی کشور گردید و براساس اصلاحیه ماده مذکور از اول سال 1354 صندوق بازنشستگی کشوری به صورت موسسه ای مستقل وابسته به سازمان اموراداری و استخدامی کشور تشکیل گردید . با ادغام سازمانهای اموراداری و استخدامی کشور و برنامه وبودجه در تاریخ 11/12/1378و تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، صندوق بازنشستگی کشوری نیز یکی از موسسات تابعه این سازمان شد ، با تصویب قانون نظام جامع رفاه وتامین اجتماعی در تاریخ 21/2/1383 و به موجب تبصره 2 ماده 17 این قانون ، صندوق بازنشستگی کشوری از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور منتزع و تابع وزارت رفاه وتامین اجتماعی گردید و توسط صندوق بازنشستگی کشوری اداره می شود.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.