وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان:

ناوگان اورژانس به طور کامل نوسازی شد

کد: 13951017215385730

https://goo.gl/T55pfn

، تهران ، (اخبار رسمی): در دولت یازدهم، ناوگان اورژانس کشور به طور کامل نوسازی شد و حدود دو هزار و 500 آمبولانس پیشرفته و مجهز توزیع شده یا در حال توزیع است و اورژانس هوایی که تا پیش از این وجود نداشت، در حال حاضر دارای 25 پایگاه است.

ناوگان اورژانس به طور کامل نوسازی شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،حسن هاشمی،وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان،با اعلام این خبر گفت: با همت رییس اورژانس، تعداد پایگاه های اورژانس به 30 پایگاه افزایش پیدا می کند و برنامه ریزی شد که از خارج از کشور آمبولانس های هوایی استاندارد را در قالب اجاره یا خرید خدمت، به چرخه خدمات وارد کنیم.

هاشمی با بیان اینکه آمبولانس ها باید در شهرها بین 8 تا 12 دقیقه به محل سانحه یا حادثه برسند که وضعیت کنونی، مناسب است اما در برخی از کلانشهرها با مشکلاتی روبرو هستیم که با خرید 400 دستگاه موتورلانس، مشکلات و زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه را کاهش می دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلاتی در حوزه اورژانس جاده ای، خاطرنشان کرد: این مشکل به برنامه پنجم توسعه بر می گردد زیرا هنوز از نظر تعداد پایگاه های اورژانس جاده ای، حدود 250 پایگاه عقب هستیم زیرا نیروی انسانی و اعتبار مورد نیاز آن تامین نشده است.

هاشمی از کمبود حداقل 7 هزار نفر نیروی انسانی در اورژانس کشور خبر داد و گفت: تا امروز سازمان امور استخدامی کشور نتوانسته این امکان را فراهم کند که کمبودهای نیروی انسانی را برطرف کنیم و من می توانم قول بدهم که در صورت برطرف کردن مشکلات مربوط به نیروی انسانی، در هر نقطه از کشور می توانیم فضای فیزیکی و تجهیزات مورد نیاز را تامین کنیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: اگر فاصله دو شهر بیش از 40 کیلومتر باشد و فاقد پایگاه اورژانس بوده و بتوانند هزینه های مربوط به نیروی انسانی آن را فراهم کنند، آمادگی داریم که فضای فیزیک، آمبولانس و تجهیزات را تامین کنیم اما استاندارد وجود پایگاه های اورژانس بین شهری، فاصله بیش از 40 کیلومتر است.

هاشمی خاطرنشان کرد: در سراسر استان اصفهان 12 پایگاه اورژانس جاده ای کمبود داریم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طرح تحول سلامت برای اورژانس هوایی 35 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده بودیم که در حال حاضر دو برابر آن را از ارتش جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی، خرید خدمت می کنیم اما برای ساخت پایگاه های اورژانس و نیروی انسانی مورد نیاز آن، اعتباری برای ما در نظر گرفته نشده است.

وزیر بهداشت با اشاره به قدمت بالای بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان، گفت: در قالب طرح تحول سلامت، اقدامات بسیار خوبی در راستای نوسازی و بازسازی بخش های این بیمارستان انجام شده که موجب افزایش رضایتمندی مردم از حوزه سلامت شده و از تمام همکاران خودم و مسئولان استان و این شهرستان تقدیر می کنم.

هاشمی یکی از مشکلات شهرستان اردستان را کمبود سرانه جمعیت آن عنوان کرد و گفت: بر اساس جمعیت، می توان اقدامات بیشتری را در این شهرستان انجام داد زیرا قانون سطح بندی خدمات مشخص می کند که امکانات مختلف باید بر اساس جمعیت هر منطقه، توزیع شود اما در این منطقه، پزشک به مقدار کافی وجود دارد و باید تجهیزات و دستگاه های پزشکی مورد نیاز آن، تامین شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدوارم که زمینه ماندگاری مردم اردستان بیش از پیش فراهم شود زیرا استعدادهای مردم این منطقه، بالا است و نیروی انسانی این شهرستان باید در همین منطقه ماندگار شود تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.