کد: 13951019216425730

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

بیماران قلبی، عروقی و تنفسی از منزل خارج نشوند

کد: 13951019216425730

https://goo.gl/SD3rp5

، تهران ، (اخبار رسمی): هوای امروز تهران برای گروه های حساس، ناسالم بود البته از بین شش شاخص هوا، شاخص های ازن و دی اکسید گوگرد، دی اکسید کربن، منو اکسید کربن و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون وضعیت مناسبی داشت اما شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا پایتخت ناسالم بود.

بیماران قلبی، عروقی و تنفسی از منزل خارج نشوند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،خسرو صادق نیت ،رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت این خبر را اعلام کرد و گفت: پیش بینی های سازمان هواشناسی نشان می دهد که وضعیت هوای تهران برای روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز برای گروه های حساس، ناسالم خواهد بود بنابراین توصیه ما به خصوص به بیماران قلبی، عروقی و تنفسی این است که حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و در فضای باز قرار نگیرند و فعالیت بدنی آنها به حداقل برسد.

وی اافزود: کودکان و افراد دارای بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی و  کهنسالان، فعالیت بدنی و حضور خود در فضای خارج از منزل را کاهش دهند.

صادق نیت همچنین با اشاره به سخنان استاندار استان تهران مبنی بر افزایش ساعت طرح ترافیک در صورت بحرانی شدن وضعیت آلودگی هوای تهران، گفت: مهمترین علت آلودگی به ویژه در شهر تهران، ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون ناشی از سوخت وسایل نقلیه موتوری است.

وی یادآور شد: هر اقدامی که بتواند فعالیت وسایل نقلیه به ویژه وسایل نقلیه دودزا را کاهش دهد، می تواند تاثیر مهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.