کد: 13951019216435730

تقاضا برای انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت

کد: 13951019216435730

https://goo.gl/puXMtI

، تهران , (اخبار رسمی): 50 هیئت مدیره نظام پرستاری برای انتقال شورای عالی بیمه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست داده اند.

تقاضا برای انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،فریمان ابراهیم زاده، عضو هیئت مدیره نظام پرستاری بجنورد و نماینده پرستاران استان خراسان شمالی در مجمع عمومی این سازمان با اعلام این خبر گفت:  بیش از 50 رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری از سراسر کشور طی مکاتبه با رئیس مجلس و نمایندگان ملت درخواست کرده‌اند که با احتساب رأی دکتر حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت مجلس (که روز چهارشنبه به علت خرابی دستگاه، رأی وی محاسبه نشد) زمینه انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت فراهم شود.
به گفته وی، این روسای هیئت مدیره‌های نظام پرستاری در نامه خود به رئیس مجلس قید کرده‌اند که به دلیل لزوم یکپارچگی در تولیت سلامت؛ انتقال شورای عالی بیمه به وزات بهداشت و تعیین تکلیف و اجرای منطقی و علمی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، لازم است هرچه زودتر شورای عالی سلامت به وزارت بهداشت منتقل شود.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.