قلعه پور اشرف مرمت می‌شود

کد: 13951019216555793

https://goo.gl/OT0lD9

، تهران ، (اخبار رسمی): قلعه پور اشرف واقع در دره شهر استان ایلام مرمت و بازسازی می شود.

قلعه پور اشرف مرمت می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی،عبدالمالک شنبه زاده،مدیرکل میراث فرهنگی ایلام این خبر را  اعلام کردوگفت: قلعه پور اشرف از بناهای دوره قاجار است و در سال 1330 در دوطبقه ساخته‌شده است دارای یک حیاط مرکزی هست که در سنوات گذشته اقدامات حفاظتی و پاک‌سازی و نجات بخشی انجام‌شده و بعد از یک وقفه چندساله مجدداً احیای این بنا با اعتباری بالغ‌بر 100 میلیون تومان از محل اعتبارت ملی در دستور کار قرار گرفت.

شنبه زاده تصریح کرد: برخی از آیتم‌ها و شرح خدمات این پروژه شامل ساماندهی پشت‌بام- اندود دیواره‌های سقف و حمام – ترمیم آجرهای آسیب دیده- اجرای سنگ‌فرش کف حیاط – بندکشی نمای بیرونی قلعه است.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام عنوان کرد: این بنای تاریخی به شماره 2923  در سال 79 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.