اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951020217615730

سخنگوی وزارت بهداشت :

تمام هزینه های سلامت کنترل می شود

کد: 13951020217615730

https://goo.gl/fPR5y5

، تهران , (اخبار رسمی): رییس جمهوری برای جدا کردن حساب سهم نه بیست و هفتم درمان به تامین اجتماعی و خزانه دستور دادند و با توجه به تایید وزیر رفاه، مشکلی رخ نخواهد داد و امیدواریم که این سهم در زمان مورد نظر به این حساب واریز شود.

تمام هزینه های سلامت کنترل می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت با  اعلام این  خبر در نشست خبری وزارت بهداشت، در خصوص اظهارات اخیر وزیر رفاه در برنامه تلویزیونی دست خط در مورد اینکه دلیل افزایش مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها، تعرفه های پزشکی بوده است، گفتت: تعرفه های پزشکی در شورای عالی بیمه تصویب می شود و تاثیر وزارت بهداشت در این شورا بسیار اندک است چراکه این وزراتخانه فقط یکی از پیشنهاد دهندگان تعرفه پزشکی به شورای عالی بیمه بود و فقط یک رای داشت در حالیکه وزیر رفاه و سازمان های بیمه گر، 5 رای دارند.
وی با اشاره به روند تصویب تعرفه های پزشکی یادآور شد: به دلیل اینکه ما از تصمیم درست شورای عالی بیمه دفاع و حمایت کردیم، همه تقصیر ها را گردن ما می اندازند و افزایش تعرفه ها تصمیم صحیحی بود .
حریرچی تصریح کرد: خوشبختانه تمام هزینه های سلامت کنترل می شود و لازم بود که پرداخت های غیرقانونی از سوی مردم را حذف می کردیم که خوشبختانه با این اقدام، شاهد صرفه جویی چند برابری هزینه های مردم بودیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هزینه سازمان بیمه سلامت برای بیمه شدگان جدید در سال 93، حدود دو هزار میلیارد تومان، برای سال گذشته 3 هزار و 200 میلیارد تومان و برای امسال 3 هزار و 600 میلیارد تومان بوده است که اگر این 8 هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شود، 90 درصد از مشکلات این سازمان برطرف می شود.
وی ادامه داد: پیشنهاد وزارت بهداشت این بود که 5 میلیون نفر فاقد بیمه، برای خدمات بستری در بیمارستانهای دولتی، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند اما این تعداد به بیش از 10 میلیون نفر افزایش یافت و برای آنها خدمات سرپایی و بستری در مراکز درمانی خصوصی و دولتی نیز ارائه شد که این موضوع یکی از دلایل افزایش مطالبات وزارت بهداشت از سازمان های بیمه بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان