اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951027221525730

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان خبرداد

امداد رسانی به 1هزار و 421 تن در هفته گذشته

کد: 13951027221525730

https://goo.gl/KZNRky

، تهران , (اخبار رسمی): اورژانس ۱۱۵گیلان دریک هفته گذشته به 1هزار و 421 تن، در کل استان امداد رسانی کرده و در نتیجه 832 نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند.

امداد رسانی به 1هزار و 421 تن در هفته گذشته

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،پیمان اسدی ، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان  با اعلام این خبر گفت: از تاریخ 16 دی ماه لغایت 24 دی ماه 1421 تن مورد امداد رسانی توسط اورژانس گیلان قرار گرفتند.
 اسدی در ادامه افزود: تعدا 1هزارو 83 ماموریت مربوط به موارد غیر تصادفی بوده که بیشترین سهم ماموریتها مربوط به بیماران قلبی بوده است .
وی گفت: تعداد832 ماموریت منجر به بستری در بیمارستان های استان شده است.
دکتر اسدی در خصوص تمهیدات انجام شده جهت امدادرسانی در زمان برف و یخبندان نیز توضیح داد:۵۸پایگاه شهری و جاده ای در استان گیلان به همراه ۴۰۰ پرسنل فوریتهای پزشکی، مجهز به ۱۰۰دستگاه آمبولانس در 24 ساعت آماده امدادرسانی به هموطنانمان هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]