برای نخستین بار صورت گرفت

آغاز طرح نمایشگاه صنایع دستی در مدارس

کد: 13951030223305793

https://goo.gl/UYpJfw

، تهران , (اخبار رسمی): طرح برگزاری «نمایشگاه صنایع دستی در مدارس» صبح امروز در مدرسه پسرانه پیوند آغاز شد.

آغاز طرح نمایشگاه صنایع دستی در مدارس

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، این طرح به‌منظور فرهنگ‌سازی و گسترش و توسعه صنایع‌دستی کشور، برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود.

نمایشگاه صنایع‌دستی در مدرسه پیوند با 13 غرفه و عرضه آثار هنرمندان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی، برپا شده است که شامل نقاشی روی چرم، نقاشی روی شیشه، نمدمالی، گلیم ورنی، زیورآلات سنتی، زیورآلات چرم و سنگ، شیشه‌دمی، تراش شیشه، معرق و رودوزی‌های سنتی است.

نمایشگاه در مدارس به مدت 7 هفته و در 7 مدرسه در مناطق مختلف تهران برپا خواهد شد.

اولین نمایشگاه صنایع‌دستی در مدارس، پنجشنبه 30 دی‌ماه و جمعه اول بهمن‌ماه در پیش‌دبستانی و دبستان پسرانه پیوند در منطقه ولنجک تهران، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان کیهان، خیابان شیراز از ساعت 10 تا 18 میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]