اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951105225895730

سخنگوی وزارت بهداشت:

متوسط عمر ساختمان هاى مراکز درمانى 27 سال است

کد: 13951105225895730

https://goo.gl/6rioeV

، تهران , (اخبار رسمی): 67 درصد ساختمان های درمانی در کشور فاقد ارزش بهسازی لرزه ای هستند.

متوسط عمر ساختمان هاى مراکز درمانى 27 سال است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،ایرج حریرچى معاون کل و سخنگوى وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: این میزان در تهران رقمی نزدیک به 80 درصد است و نکته قابل توجه در مورد 20 درصد باقی ساختمان ها این است که هزینه بهسازی لرزه ای در این بناها معادل احداث یک بیمارستان خواهد بود.

او همچنین با اشاره به این که از نظر فرسودگی تخت های بیمارستانی دچار مشکل هستیم اعلام کرد: متوسط عمر ساختمان هاى درمانى در کل کشور 27 سال و براى استان تهران 35 سال است.

وی گفت: در حال حاضر تعداد تخت هاى در حال بهره بردارى در کشور 96هزار و600، تخت فرسوده 55هزار و816 و تخت در حال ساخت 39هزار و 760تخت است

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان