رئیس هیات مدیره کانون راهنمایان گردشگری :

راهنمایان جهانی گردشگری، تور ایران را تعریف میکنند

کد: 13951108227495793

https://goo.gl/vw3meI

، تهران , (اخبار رسمی): حضور راهنمایان جهانی گردشگری در ایران می‌تواند زمینه‌ساز معرفی تورهای مختلف به مقصد ایران باشد.

راهنمایان جهانی گردشگری، تور ایران را تعریف میکنند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ،آرش نورآقایی،رئیس هیات مدیره کانون راهنمایان گردشگری با اشاره به حضور ده‌ها نفر از راهنمایان جهانی گردشگری در ایران گفت: هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری روز شنبه نهم بهمن در تهران برگزار می‌شود، میزبانی این کنوانسیون بعد از ماه‌ها تلاش و رایزنی محقق شد.

او افزود:ایران کشوری بزرگ با جاذبه‌های فراوان گردشگری است که حضور راهنمایان جهانی گردشگری در ایران می‌تواند باعث آشنایی هرچه بیشتر آن‌ها با این جاذبه‌ها و در نتیجه معرفی هرچه بیشتر ایران و تعریف تورهای جدید گردشگری به مقصد کشورمان شود.

نورآقایی افزود:بسیاری از اینراهنمایان برای اولین بار است که به ایران سفر می‌کنند و در این سفر از دیدن شگفتی‌ها و جاذبه‌های گردشگری کشومان احساس رضایت و شعف دارند که همین احساس رضایت آن‌ها می‌تواند باعث تعریف تورهای جدید گردشگری از کشورهای مختلف به مقصد ایران شود.

او با اشاره به اینکه کنوانسیون شامل سه بخش پیش‌گشت، مراسم کنوانسیون و پس‌گشت است، افزود:مهمانان کنوانسیون در پیش‌گشت از استان‌های قزوین، زنجان و همدان بازدید کرده و سپس در مراسم کنوانسیون در تهران حاضر می‌شوند، در مراسم کنوانسیون میزبان دو سال آینده و هیئت مدیره جدید انتخاب می‌شود و در نهایت مهمانان کنوانسیون از استان‌های فارس، یزد، اصفهان و کاشان بازدید می‌کنند.

نورآقایی درباره انتخاب ایران به عنوان میزبان کنوانسیون نیز گفت:یکی از دلایل پیروزی ایران در برابر کشورهایی همچون دانمارک و سنگاپور قیمت پایین پیشنهادی بود که این امر سبب چشم‌پوشی از حاشیه سود شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی