اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951108227535730

رئیس مرکز بهداشت استان قم:

98 درصد مردم قم به خدمات بهداشتی دسترسی دارند

کد: 13951108227535730

https://goo.gl/s6hdkt

، تهران , (اخبار رسمی): در سال نخست اجرای پایلوت طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت در استان قم، خدمات میانسالان از صفر به حدود 20درصد افزایش پیدا کرده و امیدواریم این میزان در سال دوم اجرای طرح به 60درصد برسد.

98 درصد مردم قم به خدمات بهداشتی دسترسی دارند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، آقاحسنی، رئیس مرکز بهداشت استان قم با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر با اجرایی شدن این طرح، 98 درصد از مردم قم به خدمات بهداشتی دسترسی کامل دارند و استان قم بعد از دانشگاه شیراز رتبه دوم را در این زمینه در کشور دارد.
وی گفت: تاکنون یک میلیون و 240هزار نفر در سامانه ثبت اطلاعات مراجعه کنندگان به پایگاه های بهداشتی در استان قم ثبت نام شده اند که از این تعداد برای ۴۷۰هزار نفر یعنی حدود 38درصد از ثبت نام کنندگان پرونده الکترونیک تکمیل شده و خدمات کامل را دریافت کرده اند.
آقاحسنی همچنین از افزایش خدمات میانسالان از صفر به حدود 20درصد در سال اول اجرای این طرح گفت: ارائه خدمات به گروه های سنی مختلف، ارائه خدمات ویژه آقایان، خدمات جوانان و نوجوانان و خدماتی دیگری از این دست، امری بود که در قالب این طرح اجرایی شد.
رئیس مرکز بهداشت استان قم با اشاره به دومین سال فعالیت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت گفت: انتظار داریم در دومین سال اجرای این طرح، خدمات میانسالان به 60درصد، خدمات مدارس و نوجوانان به 90درصد، کودک و باروری سالم به 100درصد رسیده و با برنامه ریزی، پوشش تمامی خدمات به صورت کامل باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان