اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951112229425730

معدوم سازی 7 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته

کد: 13951112229425730

https://goo.gl/DRWoLs

، تهران , (اخبار رسمی): حدود 3008 کیلوگرم انواع مواد غذایی و 3700 لیتر انواع نوشیدنی فاسد و تاریخ مصرف گذشته جمع آوری و معدوم شد.

معدوم سازی 7 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،محراب آقازاده ،رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت این خبر را اعلام کردو گفت: در پی دریافت شکایات مردمی مبنی بر نگهداری و عرضه انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در سطح عرضه، مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته کشف و معدوم شد.

آقازاده افزود: مواد غذایی معدومی موادی از قبیل: سوسیس، کالباس، گوشت، کنسرو، مرغ، برنج، نان و شیرینی، سالاد الویه، پنیر، خیارشور فله، انواع رب و انواع تنقلات نظیر چیپس، پفک، لواشک، کیک و نوشیدنی ها و مایعات از جمله آبمیوه، نوشابه، دوغ، دلستر، شیر و شیر کاکائو و آبلیمو بوده است.

وی ضمن دعوت از هموطنان برای اعلام مشکلات بهداشتی و عرضه مواد غذایی غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته به صورت شبانه روزی به سامانه بهداشت 190 گفت: بیشترین کشفیات مربوط به معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی یزد، اصفهان، شیراز، تبریز، ایران، تهران، شهید بهشتی، مشهد، اراک، سبزوار، البرز، کردستان، لرستان، قم، قزوین، زنجان، کرمان، یاسوج، جهرم و بوشهر بوده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان