اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951113230225793

قائم‌مقام ستاد تسهیلات سفر استان اصفهان:

راهنمایان جهانی سفرای فرهنگی ایران شوند

کد: 13951113230225793

https://goo.gl/j9C3ub

، تهران , (اخبار رسمی): بکوشیم شرایطی فراهم کنیم تا راهنمایان جهانی به‌عنوان سفرای فرهنگی ایران باشند.

راهنمایان جهانی سفرای فرهنگی ایران شوند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، محمدعلی طرفه،معاون امور عمرانی استانداری اصفهان بااعلام این خبر و با اشاره به سفر راهنمایان گردشگری عضو کنوانسیون راهنمایان جهان به اصفهان در هفته آینده گفت:این رویداد اقدامی ارزشمند در راستای ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی و عمرانی است.

او همچنین به حضور دوروزه این راهنمایان در استان تاریخی اصفهان اشاره کرد و گفت:تمامی نهادها و ارگان‌های ذی‌ربط موظف‌اند تلاش کنند ظرفیت‌ها و جذابیت‌های استان به این راهنمایان معرفی شوند.

معاون استاندار و قائم‌مقام ستاد هماهنگی سفر استان همچنان تأکید کرد:بکوشیم تا با معرفی درست و کامل ظرفیت‌های خود، این راهنمایان، به‌عنوان سفیر فرهنگی ایرانیان، توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران را به جهان معرفی کنند.

پیش از سخنان معاون استاندار اصفهان، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان نیز در این جلسه گفت:هرساله همه کشورها برای معرفی کشور خود هزینه‌های سنگینی برای حضور در نمایشگاه و رویدادهای مختلف بین‌المللی می‌پردازند؛ بااین‌حال، با حضور صدها راهنمای گردشگری از سراسر جهان، فرصت معرفی ایران با کمترین هزینه به جهانیان فراهم آمده است.

در ادامه نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان، مواردی همچون امکانات موقت اقامت فعالان گردشگری و خانه مسافر بررسی و درنهایت گزارشی از فعالیت‌های کمیته‌های 9گانه ستاد سفر ارائه شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی