اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951116231625376

در هفته گذشته

معاملات بورس کالا ۵۰ درصد رشد کرد

کد: 13951116231625376

https://goo.gl/2F63pf

، تهران , (اخبار رسمی): طی هفته گذشته معاملات بورس کالای ایران در مقایسه با هفته ماقبل به ترتیب از نظر حجم و ارزش ۵۰.۸ و ۴۵.۲ درصد رشد داشت.

معاملات بورس کالا ۵۰ درصد رشد کرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران،  طی هفته گذشته حدود ۴۵۰ هزار و ۱۵۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸ هزار میلیارد ریال در حالی در بازارهای فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت که در مقایسه با هفته ماقبل به ترتیب از نظر حجم و ارزش ۵۰.۸ و ۴۵.۲ درصد رشد داشت.

تالار صنعتی و معدنی

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، طی هفته مذکور، در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۱۱۱ هزار و  ۴۲۰ تن انواع کالا با ارزشی نزدیک به دو هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال معامله شد که حاکی از رشد ۱۶۲ درصدی حجم و ۷۸ درصدی ارزش معاملات این تالار در مقایسه با هفته ماقبل است.نگاهی به جزییات معاملات تالار صنعتی و معدنی بیانگر آن است که ۱۰۴ هزار و ۵۲۷ تن فولاد، ۶ هزار و ۴۹۰  تن  مس، ۱۲۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۳ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۶۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد که حجم معاملات گروه های فولاد و مس نسبت به هفته گذشته به ترتیب با رشد ۱۹۸و ۲۰ درصدی مواجه شد.

تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی
در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۳۰۲ هزار و ۵۳۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴ هزار و ۶۹۸ میلیارد ریال به فروش رسید که معاملات این تالار  نسبت به هفته گذشته با ۴۷ درصد رشد در حجم و ۳۵ درصد رشد در ارزش معاملات رو به رو شد.
در این تالار، حجم معاملات انواع قیر با رشد ۲۹۳ درصدی رو به رو شد و  بیش از ۱۴۶ هزار و ۵۱۱ تن از این کالا  مورد معامله قرار گرفت. حجم مواد پلیمری با ۱۴ درصد افزایش به ۵۴ هزار و ۶۲۶ تن رسید؛ همچنین  ۶۱ هزار و ۹۱۰ تن وکیوم باتوم، ۱۸ هزار تن لوب کات، ، یکهزار و ۹۶۰ تن گوگرد، ۳۲۱ تن عایق رطوبتی و ۳۰ تن گازها و خوراکها و همچنین  ۱۷ هزار و ۱۷۵ تن مواد شیمیایی معامله شد.

تالار کشاورزی 
تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۳۵ هزار و ۲۹۱ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ارزش ۵۲۷ میلیارد ریال بود؛ در این تالار، ۲۲ هزار و ۷۷۶ تن ذرت دانه ای، ۴ هزار تن گندم، یک هزار  و ۹۰۰ تن شکر سفید و ۴ هزار و ۵۰۰ تن روغن خام معامله شد.

گفتنی است هفته گذشته در بازار فرعی بورس کالای ایران، ۱۷۲ هزار قطعه جوجه یکروزه، ۱۰۴ تن پودر نارگیل، ۵۰۰ تن رب گوجه، ۴۰ تن فروکروم پرکربن و ۷۰ تن نخ پلی استر معامله شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]