اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951116231635376

با انعقاد ۱۰۲هزار قرارداد در هفته گذشته رقم خورد

بازار ۱۳هزار میلیارد ریالی آتی سکه

کد: 13951116231635376

https://goo.gl/4yhbpq

، تهران , (اخبار رسمی): معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، هفته گذشته نیز با حجم قابل قبولی به کار خود پایان داد، به طوریکه حجم و ارزش این بازار به ترتیب روی ارقام ۱۰۲هزار و ۸۸ قرارداد و ارزش ۱۳ هزار و ۸۸۳میلیارد ریال قرار گرفت.

بازار ۱۳هزار میلیارد ریالی آتی سکه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، طبق روال معاملات آتی سکه، سررسید آبان سال ۹۶۶ یعنی دورترین موعد تحویل بازار آتی به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۹۰هزار و ۶۰۴ قرارداد را به ارزش ۱۲هزار و ۳۸۴میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات هفتگی آتی سکه، سررسید شهریور سال آینده قرار گرفت؛ در این سررسید ۸هزار و ۲۴۳ قرارداد به ارزش یک هزار و ۹۶میلیارد ریال منعقد شد. قرارداد تحویل اسفند امسال نیز با ثبت یک هزار و ۵۳۰ قرارداد به ارزش ۱۸۵ میلیارد ریال در مکان سوم پرمعامله ترین سررسید بازار آتی قرار گرفت. به همین ترتیب دو سررسید اردیبهشت و تیر ۹۶ به ترتیب با ۸۶۸ قرارداد به ارزش ۱۰۸میلیارد ریال و ۸۴۳ قرارداد به ارزش ۱۰۹میلیارد ریال در انتهای جدول بازار آتی سکه قرار گرفتند.

نگاهی به آخرین روز معاملاتی

بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) بیانگر آن است که در مجموع ۱۶هزار و ۸۶۳قرارداد منعقد شده است.

براساس آمار معاملات، سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۱۸ هزار تومان، افزایش ۰/۸۱ درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۲۶۱ هزار تومان رشد ۰/۶۳ درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و ۳۰۱ هزار تومان به فروش رسید و با افزایش ۰/۵درصدی همراه شد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان معامله و رشد ۰/۵۳ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۸۱ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰/۷درصدی را به ثبت رساند.

اگرچه از نوسانات سکه در بازار نقدی طی هفته گذشته کاسته شده بود، اما انتهای هفته گذشته برخلاف انتظارات معامله‌گران داخلی بهای اونس در بازارهای جهانی افزایش یافت و تغییرات رو به بالایی را  برای بهای سکه ایجاد کرد.  

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]