اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951125235415376

در پی تقویت ارزش دلار در برابر ین

طلای جهانی عقب نشینی کرد

کد: 13951125235415376

https://goo.gl/ZGHV23

، تهران , (اخبار رسمی): [طلا] قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با کاهش نسبی روبرو شده که علت اصلی این افت قیمت، تقویت ارزش دلار در برابر ین ژاپن بوده است.

طلای جهانی عقب نشینی کرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، پس از نشست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن ارزش دلار در برابر ین با افزایش نسبی روبرو شده و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با ۰.۳ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۲۹ دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز با ۰.۱۶ درصد افزایش به بیش از ۱۰۰.۹۶ واخد رسیده است.

در نشست ترامپ و شینزو آبه، دو طرف صحبتی درباره سیاست های تجاری و ارزی نداشته اند و این مساله موجب تقویت ارزش دلار شده است. ترامپ پیش از این بارها ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ سیاست های حمایتی در عرصه تجارت بین المللی، از تقویت ارزش دلار انتقاد کرده بود.

یک مقام ارشد دولت ژاپن نیز تاکید کرد: رهبران آمریکا و ژاپن درباره مسائل ارزی صحبت نکرده اند و ترامپ خواستار انعقاد قرارداد تجاری دو جانبه با توکیو نشده است.

پس از آنکه ترامپ و مشاوران اقتصادی اش انتقادات زیادی را نسبت به تقویت ارزش دلار مطرح کرده اند، ارزش پول ملی آمریکا طی ماه ژانویه بدترین عملکرد خود را در ۳ دهه اخیر ثبت کرده است.

ترامپ روز پنجشنبه قول داد تا طی هفته های آینده سیاست های جدید مالیاتی را اعلام کند. این مساله نیز موجب تقویت ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی شده است.

وانگ تائو تحلیلگر ارشد تکنیکال نیز تاکید کرد: احتمال افت قیمت هر اونس طلا به کمتر از ۱۲۲۱ دلار در کوتاه مدت وجود دارد.

قیمت هر اونس نقره نیز امروز به ۱۷.۹۵ دلار رسیده است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار ، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت. نگرانی ها و نااطمینانی های مربوط به سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپ می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]