اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951125235435458

همتی در نمایشگاه «صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی»:

۶۰ درصد تولیدات دارویی متعلق به تامین اجتماعی است

کد: 13951125235435458

https://goo.gl/CVPaVn

، (اخبار رسمی): معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد تولیدات دارویی کشور در کارخانجات متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی صورت می گیرد.

۶۰ درصد تولیدات دارویی متعلق به تامین اجتماعی است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدعلی همتی در بازدید از غرفه موسسه فرهنگی و هنری آهنگ آتیه در نمایشگاه «صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی» گفت: یکی از سیاست های هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی این است که شرکت های کوچک و کم بازده از مجموعه شستا حذف شوند و عمدتاً شرکت های بزرگ در سرمایه گذاریهای تامین اجتماعی فعالیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود  ۶۰ درصد تولیدات دارویی کشور در کارخانجات متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و همچنین درصد قابل توجهی از مواد اولیه تولید داروها نیز در کارخانجات سازمان تامین اجتماعی صورت می گیرد و همچنین پخش داروها نیز توسط  شرکت های پخش سازمان به انجام می رسد.
همتی با بیان این که سازمان تامین اجتماعی عملا در بحث دارو به عنوان سیاست گذار عمل می کند گفت: تامین اجتماعی در ار تباط با سیاست گذاری دارویی در سطح کشور صاحب نفوذ است.
وی خاطرنشان کرد: نقش سازمان تامین اجتماعی در حوزه دارویی مهم و برجسته است و امید است که با سیاست های جدید سازمان، حوزه دارو در سازمان تامین اجتماعی پایداری و موفقیت مستدام داشته باشد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در ار تباط با سیاست های جدید هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در خصوص بنگاه داری بزرگ و اجتناب از بنگاه داری بنگاه های کوچک و زیانده و تاثیر آن در حوزه درمان باید عنوان کرد که دارو بخش مهمی از این حوزه است.
وی افزود: بالتبع تبادلات بسیاری در حوزه دارو با بیمارستانهای سطح کشور از جمله بیمارستانهای علوم پزشکی داریم و در واقع ورودی دارو در بیمارستانها را برعهده داریم.
همتی تصریح کرد: ارتباط مذکور ارتباطی دو سویه است و در صدد ارتقای این ارتباط با بیمارستانهای وزارت بهداشت هستیم.
وی اضافه کرد: در مورد سایر سیاست هایی که در مورد دارو در کشور اتخاذ می شود، سازمان تامین اجتماعی می تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.
گفتنی است نمایشگاه «صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی» از روز یکشنبه 24 بهمن ماه آغاز و تا 26 بهمن ماه در محل مصلی امام خمینی (ره) دایر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی دارای وظایف عمده در دو بخش بیمه ای و درمانی می باشد که برای اجرای وظایف خود دارای تشکیلات مرکزی و واحدها، شعب و نمایندگی‌هاو مراکز درمانی و بیمارستانی ،کلینیک ،پلی کلینیک و دی کلینیک در تهران و شهرستانها می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]