اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951201237075376

معاون داخلی بازرگانی دولتی خبر داد

3 میلیون تن گندم مازاد در بورس کالا عرضه می‌شود

کد: 13951201237075376

https://goo.gl/GFPfGQ

، تهران , (اخبار رسمی): [معروفان] عباسی معروفان گفت: تا کنون از مجموع سه میلیون تن گندم مازاد، بیش از ۷۰ هزار تن به بازارهای هدف صادر شده است.

3 میلیون تن گندم مازاد در بورس کالا عرضه می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی با اشاره به آخرین وضعیت صادرات گندم اظهار داشت: براساس مصوبه خودکفایی گندم در سال جاری سه میلیون تن گندم مازاد بر نیاز برای صادرات در بورس کالا عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه گندم‌های صادراتی هفته‌ای دوبار در بورس کالا عرضه می‌شود، افزود: البته تصمیماتی مبنی بر تبدیل گندم به آرد برای صادرات اتخاذ شده، چرا که این امر علاوه بر کمک به اشتغالزایی، ارزش افزوده بالایی در بر خواهد داشت.

عباسی معروفان نرخ جهانی هر کیلو گندم معمولی را ۲۵۷ دلار و گندم دوروم را بسته به کشش و تقاضا بازار ۲۶۰ تا ۲۸۰ دلار اعلام کرد.

معاون داخلی بازرگانی دولتی ادامه داد: تا کنون بیش از۷۰ هزار تن گندم به بازارهای عراق و آفریقای شمالی فروخته شده است.

وی با اشاره به اینکه محدودیت زمانی برای صادرات گندم وجود ندارد، بیان کرد: در صورت کشش بازار طی ده روز مابقی گندم‌های صادراتی به بازارهای هدف صادرخواهد شد و در صورت استمرار روند فعلی پیش بینی می‌شود که گندم‌های صادراتی ظرف سه الی چهار ماه آینده به اتمام رسد.

عباسی معروفان تصریح کرد: طی سال‌های اخیر کشور ما جز کشورهای عمده وارد کننده بوده که امسال با وجود گندم مازاد بر نیاز مصرف داخل جز باشگاه کشورهای صادرکننده قرار گرفتیم که این افتخاری برای ایران محسوب می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]