اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951203238136367

در مرحله یک چهارم نهایی انجام شد

مشخص شدن 8 نفر برتر شطرنج بانوان جهان

کد: 13951203238136367

https://goo.gl/jVVILH

، تهران , (اخبار رسمی): دیدارهای تکمیلی مرحله سوم رقابت‌های شطرنج بانوان جهان پیگیری شد و هشت نفر برتر مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات مشخص شدند.

مشخص شدن 8 نفر برتر شطرنج بانوان جهان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دیدارهای تکمیلی مرحله سوم رقابت‌های شطرنج بانوان جهان پیگیری شد. ابتدا دو بازی سریع با کنترل زمان 25 دقیقه به علاوه 10 ثانیه برگزار شد.

پیا کراملینگ بازیکن کهنه کار سوئدی موفق به توقف السکاندرا کاستنیوک روس شد. در دیدار دوم در یک بازی طولانی و 70 حرکته طرفین به تساوی رضایت دادند تا راهی دو بازی سریع دیگر شوند. الکساندرا کاستنیوک در هر دو بازی بر پیا کراملینگ غلبه کرد و مقتدرانه راهی مرحله بعدی شد.
سوپیکو گرامشویلی که در این مسابقه فراتر از حد انتظار ظاهر شده بود. در دیدار اول در حالی که شانس های خوبی برای پیروزی داشت نتوانست از فرصت های بدست آمده به خوبی استفاده کند و بازی با نتیجه تساوی خاتمه یافت. در دیدار دوم در حالی که هاریکا دروناوالی برتری قاطعی داشت نتوانست از وضعیت به وجود آمده به خوبی استفاده کند و بازی باز هم با نتیجه تساوی خاتمه یافت تا سرنوشت این بازی هم به دو بازی سریع دیگر کشیده شود. در دو بازی سریع بعدی، دروناوالی هاریکا در یک بازی زیبا از سد گرامشویلی گذشت و در بازی دوم با کنترل بازی به تساوی دست یافت و به مرحله بعد صعود کرد.
در اولین دیدار سریع ونجون جو بخت نخست قهرمانی قاطعانه از سد الگا گیریا گذشت اما در بازی دوم مغلوب شد و دو بازیکن راهی دو بازی سریع دیگر شدند. ونجون جو در بازی اول راه به جایی نبرد و بازی به تساوی کشیده شد اما در بازی دوم با غلبه بر گیریا به جمع 8 نفر صعود کرد.
پادمینی هندی در بازی اول و در 89 حرکت از سد تان گذشت اما در بازی دوم این تان بود که با بازگشتی خوب پیروز شد تا سرنوشت این دیدار هم به دو بازی سریع کشیده شود. در بازی های سریع بعدی تان در بازی اول موفق به کسب پیروزی در برابر پادمینی شد و در بازی دوم به تساوی رضایت داد و راهی مرحله بعد شد.
بنابراین ونجون جو ، هاریکا دروناوالی ،شونگیی تان و الکساندرا کاستنیوک به جمع 8 نفر برتر راه پیدا کردند.
پیش از این استفانوا-زاگنیدره-شینچن نی و موزیچوک راهی مرحله یک‌چهارم شده بودند. مسابقات این دور از ساعت 15 فردا دوشنبه دوم اسفند پیگیری می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون شطرنج ایران از فدراسیون‌های ورزشی در ایران می‌باشد و کلیه فعالیت‌های مربوط به ورزش شطرنج در استان‌های ایران و نیز سازماندهی و برگزاری مسابقات به عهده این نهاد است. ساختمان مرکزی فدراسیون شطرنج ایران واقع در بلوار کشاورز٬ خیابان حجاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش