اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951208239296681

۲۰نکته انگیزشی برای رسیدن به هدف

کد: 13951208239296681

https://goo.gl/jectbZ

، تهران , (اخبار رسمی): این مقاله شامل لیستی از نکته‌ها و ترفندها است که اگر آنها را با هم به کار برید، راهی تقریبا مطمئن برای رسیدن به هدف هایتان است.

۲۰نکته انگیزشی برای رسیدن به هدف

به گزارش اخبار رسمی از تناسب اندام، در دستیابی به اهداف، تنها مساله «نظم» نیست. مساله انگیزش و تمرکز روی هدف است. از این نکات یا تعدادی از آنها که به کارتان می‌آید، پیروی کنید تا انگیزه و تمرکزی که نیاز دارید را به دست آورید.

این نکات عبارتند از:

۱- پیشرفت خود را ترسیم کنید

اخیرا مطلبی منتشر کردم درباره‌ی اینکه چطور نقشه‌ای برای پیگیری پیشرفت به سوی هر یک از اهدافم ترسیم کردم. این نقشه‌ برای من فقط برای اطلاعات نیست بلکه به این دلیل است که برگردم و ببینم چطور کار کرده‌ام. برای انگیزش در دنبال کردن هدفم است. اگر در بررسی روزانه نقشه‌ام پیگیر هستم و نقطه یا ضربدرمی‌گذارم، آنگاه می‌خواهم مطمئن شوم که آن را با نقطه پر کنم. من به خودم فکر می‌کنم، «خوب، این یک انگیزش کوچک است، اما موثر است، به من اعتماد کنید. بعضی افراد ترجیح می‌دهند از ستاره‌های طلایی استفاده کنند. برخی هم یک کارنامه ورزشی دارند، که آن هم کارآمد است. یا از جدول اهداف جو استفاده کنید. به هر شکلی این کار را انجام دهید، پیشرفت خود را پیگیری کنید و هر بار یک علامت  مثبت به خود می‌دهید، احساس غرور کنید. »

شما علامت های منفی هم در جدولتان خواهید داشت. اشکالی ندارد. اجازه ندهید چند علامت بد شما را از ادامه راه منصرف کند. در عوض برای گرفتن علامت مثبت تلاش کنید.

۲- احتیاط کنید

من وقتی یک برنامه تمرینی جدید یا هر هدفی را واقعا شروع می‌کنم، خیلی مشتاقم. پر از هیجان هستم و اشتیاقم حد و مرز نمی‌شناسد. حس خود محدود کننده‌ام هم همینطور. فکر می‌کنم هر کاری می‌توانم انجام دهم. خیلی وقت نیست یاد گرفته‌ام که محدودیت‌هایی دارم و اشتیاقم رو به کاهش می رود.

یک انگیزه دهنده خیلی خوب این است که وقتی در ابتدای یک برنامه خیلی انرژی دارید و می‌خواهید همه کار انجام دهید، احتیاط کنید. به خودتان اجازه ندهید هر کاری می‌خواهید انجام دهید. تنها به خودتان اجازه انجام ۷۵-۵۰ درصد کارها را بدهید. سپس یک برنامه عملی تنظیم کنید که در آن به آرامی پیشرفت کنید. به عنوان مثال، اگر من می‎خواهم بدوم، ممکن است فکر کنم می‌توانم از ابتدا ۵ کیلومتر بدوم. به جای اینکه به خودم اجازه این کار را بدهم، با ۱٫۵ کیلومتر شروع می‌کنم، به خودم می‌گویم که می‌توانم بیشتر هم بدوم! اما به خودم این اجازه را نمی‌دهم. بعد از جلسه، منتظر جلسه بعدی خواهم بود که به خودم اجازه ۲٫۴ کیلومتر را می‌دهم. آن انرژی را کنترل می‌کنم، آن را مهار می‌کنم، به این ترتیب می‌توانم آن را جلوتر پیش ببرم.

۳- به یک گروه آنلاین (یا آفلاین) بپیوندید تا خود را متمرکز و با انگیزه نگه دارید

وقتی بیش از یک سال پیش شروع به دویدن کردم، در زمان های مختلف به چند انجمن مختلف پیوستم، به من کمک کرد خودم را در مسیر حفظ کنم. نه تنها با آدم هایی ملاقات کردم که می‌خواستند همان کاری را انجام دهند که من می‌خواستم انجام دهم یا آن را قبلا انجام داده بودند، بلکه می‌توانستم پیشرفت ها و شکست هایم را در حین مسیر گزارش کنم. آنها توصیه‌های خوب، حمایت روحی و هنگامی که می‌خواستم متوقف شوم، من را به ادامه راه تشویق می‌کردند.

۴- یک عکس از اهدافتان جایی در معرض دید قرار دهید

مثلا کنار میزتان یا روی یخچال. با تجسم هدف، دقیقا آنطور که فکر می‌کنید وقتی به آن دست پیدا کنید، خواهد بود. چه یک هدف مالی مثل سفر به رم یا ساختن خانه‌ای رویایی باشد و چه هدفی فیزیکی مثل اتمام یک ماراتن یا داشتن شکم صاف، انگیزه‌ دهنده‌ای خوب و یکی از بهترین راه های تحقق اهدافتان است. یک مجله تصویری یا یک عکس اینترنتی پیدا کنید و آن را جایی که بتوانید، نه تنها روزانه بلکه هر ساعت آن را ببینید. آن را به عنوان تصویر دسکتاپ و یا صفحه‌ی اصلی بگذارید. از قدرت حس بصری‌ برای تمرکز بر هدف استفاده کنید. چون تمرکز چیزی است که شما را در طولانی مدت با انگیزه نگه می‌دارد. وقتی تمرکز و انگیزه‌تان را از دست می‌دهید، داشتن چیزی که باعث ‌شود تمرکزتان روی هدف برگردد، شما را با انگیزه نگه می‌دارد.

۵- یک شریک یا همراه برای هدفتان پیدا کنید

با انگیزه ماندن به تنهایی کار سختی است اما اگر کسی را با اهداف مشابه (دویدن، رژیم گرفتن، مالی و… ) پیدا کنید، ببینید آیا می‌خواهد با شما همگام شود. یا با همسر، خواهر و برادر یا بهترین دوستتان در هر هدفی که می‌خواهند به آن برسند، همراه شوید. تا زمانی که هر دو یکدیگر را تشویق می‌کنید، لازم نیست هدف های یکسانی داشته باشید.

۶- فقط شروع کنید

بعضی روزها هستند که دلتان نمی‌خواهد برای دویدن از خانه بیرون بروید یا بودجه‌تان را تنظیم کنید یا هر کار دیگری که آن روز باید برای هدفتان انجام دهید. به جای فکر کردن درباره اینکه چقدر کار سختی است، یا چقدر طول می‌کشد، به خودتان بگویید تنها باید شروع کنید. من یک قانون دارم (نه یک قانون واقعی) که تنها باید کفش های ورزشی‌ام را بپوشم و در را پشت سرم ببندم. بعد از آن، همه چیز به طور طبیعی پیش می‌رود. این وقتی است که در خانه نشسته‌اید و به دویدن فکر می‌کنید و احساس خستگی می‌کنید و به نظرتان سخت می‌آید. همین که شروع کنید، هیچ چیز به آن سختی که فکر می‌کردید نخواهد بود. این نکته همیشه در مورد من عمل می‌کند.

۷- آن را به یک لذت تبدیل کنید

یکی از دلایلی که ممکن است چیزی که ما را به هدفمان می‌رساند، مثلا ورزش، را به تعویق بیندازید این است که به نظر کار سختی می‌آید. خوب، ممکن است درست باشد، اما راه حل این است روشی پیدا کنید که آن را به سرگرمی یا ورزش تبدیل کنید. اگر فعالیت در راه هدف به یک چیز لذت بخش تبدیل شود، شما منتظر آن می‌شوید و این چیز خوبی است.

۸- به آن زمان دهید، صبور باشید

می‎دانم، حرف زدن راحت تر از عمل کردن است، اما مشکل بسیاری از ما اینجاست که ما به دنبال نتایج سریع هستیم. وقتی به اهدافتان فکر می‌کنید، به طولانی مدت فکر کنید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، ممکن است چند کاهش وزن اولیه داشته باشید، اما زمان زیادی لازم است تا بقیه را هم از دست بدهید. اگر می‌خواهید دوی ماراتن انجام دهید، نمی‌توانید یک شبه انجامش دهید. اگر به زودی نتایجی که می‌خواهید را به دست نیاوردید، دست نکشید… به آن زمان دهید. در این حین، با پیشرفت هایتان و توانایی‌تان در چسبیدن به هدف خوشحال باشید. نتایج خواهند رسید به شرطی که به آنها زمان دهید.

۹- آن را به هدف های کوچکتر تقسیم کنید

گاهی هدف های بزرگ یا طولانی مدت ممکن است خسته ‌کننده باشند. بعد از چند هفته، ممکن است انگیزه را از دست بدهیم چون هنوز ماه ها، یا یک سال یا بیشتر برای دستیابی به هدفتان زمان مانده است. نگهداشتن انگیزه برای یک هدف واحد برای زمان طولانی دشوار است. راه حل: هدف های کوچکی در طول مسیر داشته باشید.

۱۰- به خودتان جایزه دهید

نه تنها برای هدف های طولانی مدت. درباره تقسیم هدف های بزرگ به اهداف کوچکتر صحبت کردم. هر کدام از این هدف های کوچک باید جایزه‌ای به خود متصل داشته باشد. فهرستی از اهداف خود تهیه کنید و کنار هر کدام یک جایزه مناسب بنویسید. منظورم از مناسب این است که ۱) با اندازه هدف متناسب باشد ۲) هدف شما را تخریب نکند. اگر تلاش می‌کنید وزنتان را کم کنید، یک روز سالم غذا خوردن را با یک دسر جبران نکنید. این گل به خودی است.

۱۱- یک منبع الهام روزانه پیدا کنید

الهام گرفتن یکی از بهترین انگیزه دهنده‌ها است و می‌تواند همه جا پیدا شود. هر روز به دنبال الهام گرفتن باشید و این کار باعث حفظ انگیزه در طولانی مدت می‌شود. منبع الهام می‌تواند شامل این موارد باشد: وبلاگ‌ها، داستان‌‌های آنلاین درباره موفقیت، انجمن‌ها، دوستان و اقوام، مجله‌ها، کتاب ها، نقل‌ قول ها، موسیقی، عکس، افرادی که ملاقات می‌کنید.

۱۲- یک مربی بگیرید یا در کلاسی شرکت کنید

این می‌تواند به شما کمک کند تا حداقل خودی نشان دهید و وارد عمل شوید. این در مورد هر هدفی به کار می‌آید. این می‌تواند یکی از گرانترین راه های انگیزشی باشد، اما موثر است. اگر کمی تحقیق کنید، ممکن است بتوانید کلاس های ارزان در منطقه خودتان پیدا کنید یا ممکن است دوستی داشته باشید که به رایگان مشاوره بدهد یا تدریس کند.

۱۳- دلایل قوی داشته باشید. آنها را بنویسید

دلایل خود را بدانید. به آنها فکر کنید… و آنها را بنویسید. اگر عزیزی دارید و آن کار را برای او انجام می‌دهید، دلیل شما قوی تر از وقتی است که برای خودتان انجامش می‌دهید. انجام دادن آن برای خودتان هم خوب است، اما باید برای چیزی باشد که واقعا بخواهید اتفاق بیفتد، برای یک دلیل واقعی!

۱۴- از دلایل دست کشیدن آگاه باشید و خود را برای آن آماده کنید

همه‌ی ما بهانه‌هایی داریم که ما را وادار به توقف می‌کند، اما اغلب ناخود آگاه است. یکی از قویترین چیزهایی که می‌توانید انجام دهید این است که نسبت به این بهانه‌ها آگاه باشید. یک تمرین خوب این است که در طول روز یک کاغذ همراه داشته باشید و هر بار بهانه‌ای پیدا کردید، روی آن علامت بزنید. این کار به سادگی شما را از بهانه‌ها آگاه می‌کند. آنگاه برای زمانی که آن بهانه‌ها شروع می‌شوند برنامه‌ای داشته باشید و پیشاپیش برای آن برنامه‌ریزی کنید، چون وقتی اتفاق می‌افتند، نمی‌توانید برنامه‌ریزی کنید.

۱۵- این قانون را بگذارید که هرگز دو روز پشت سر هم از برنامه سرپیچی نکنید

این قانون تمایل طبیعی ما به از دست دادن گاهگاه روزها را در نظر می‌گیرد. ما بی‌نقص نیستیم. حالا اگر یک روز را از دست دادید… روز دوم پیش روی شماست و احساس تنبلی می‌کنید… به خودتان بگویید نه! شما دو روز پشت سر هم را از دست نمی‌دهید! عادات ذن هم همین را می‌گویند! و تنها شروع کنید. بعدا از خودتان تشکر می‌کنید.

۱۶- روزانه، به مدت ۱۰-۵ دقیقه در روز، هدف خود را به روشنی تجسم کنید

با جزئیات نتایج موفقیت ‌آمیز را تجسم کنید. چشمانتان را ببندید و درباره اینکه نتایج موفقیت ‌آمیز چگونه به نظر می‌رسند، چطور احساس می‌شوند، چه بویی، طعمی و صدایی دارند فکر کنید. وقتی موفق شوید کجا خواهید بود؟ چطور به نظر خواهید رسید؟ چه پوشیده‌اید؟ تا می‌توانید تصویر ذهنی روشنی از آن بسازید. حالا روش بعدی: حداقل چند دقیقه در روز این کار را انجام دهید. این تنها راه برای حفظ انگیزه در طولانی مدت است.

۱۷- یک دفتر ثبت وقایع برای هدفتان داشته باشید

اگر به اندازه کافی برای داشتن دفتر وقایع استوار هستید، می‌تواند یک انگیزه دهنده عالی باشد. این دفتر نه تنها شامل آن چیزی است که در طول روز انجام داده‌اید، بلکه افکارتان درباره‌ی اینکه چگونه گذشت، چه احساسی داشتید، چه اشتباهاتی کردید، چطور می‌توانید بهبود یابید را نیز شامل می‌شود. برای استوار بودن برای داشتن دفتر وقایع، آن را درست بعد از انجام وظایف روزانه مربوط به هدف بنویسید. نگه داشتن یک دفتر وقایع یک لذت حسی است.

۱۸- یک رقابت دوستانه با حمایت متقابل ایجاد کنید

همه‌ی ما طبیعتا حداقل کمی رقابت طلب هستیم، بعضی بیشتر از دیگران. از این بخش از طبیعت انسانی به عنوان سوخت برای اهدافتان استفاده کنید. اگر شما همراه یا شریک ورزش دارید، همه چیز برای یک رقابت دوستانه فراهم است. ببینید هر هفته یا هر ماه چه کسی می‌تواند مقدار بیشتری بدود یا پول بیشتری پس‌انداز کند. ببینید چه کسی می‌تواند شنا سوئدی یا دراز و نشست بیشتری انجام دهد. ببینید چه کسی می‌تواند وزن بیشتری از دست بدهد یا بهترین ماهیچه‌های شکم را دارد یا مقدار بیشتری دور کمرش را لاغر کند. مطمئن شوید که هدف ها به گونه‌ای باشند که رقابت یکسان باشد و متقابلا یکدیگر را در هدف هایتان حمایت کنید.

۱۹- یک تعهد عمومی ایجاد کنید، کاملا متعهد باشید

این همیشه موثر است. یک وبلاگ درست کنید و به جهان اعلام کنید که می‌خواهید به هدف مشخصی در تاریخ مشخصی برسید. کاملا به آن متعهد باشید.

۲۰- همیشه مثبت فکر کنید

افکار خود را بررسی کنید. از گفتگوی درونی‌تان آگاه باشید. همه‌ی ما خیلی وقت ها با خودمان صحبت می‌کنیم، اما همیشه از این افکار آگاه نیستیم. شروع به شنیدن کنید. اگر افکار منفی می‌شنوید، آنها را متوقف کنید، آنها را بیرون کنید و با افکار مثبت جایگزین کنید. تفکر مثبت می‌تواند به طور شگفت ‌آوری قدرتمند باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله تناسب اندام

می‌خواهید اندام زیبایی داشته باشید؟ یا اینکه نگران سلامتی‌تان هستید؟ مجله‌ اینترنتی تناسب اندام، همه‌ اطلاعاتی که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی به آنها احتیاج دارید را به زبانی ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی فراهم می‌کند تا سرزندگی، شادابی، و سلامتی را به شما هدیه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی