اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951217242425382

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فنی ریاست جمهوری خبر داد

تاسیس 3 هزار شرکت دانش بنیان در کمتر از چهار سال

کد: 13951217242425382

https://goo.gl/mcnGMJ

، تهران , (اخبار رسمی): در سال 89 راه اندازی شرکت های دانش بنیان با مصوبه هیأت دولت به طور جدی در دستور کار قرار گرفت که با روی کار آمدن دولت یازدهم به فاز اجرایی وارد شد و کمتر از 4 سال، شاهد فعالیت قریب به 3 هزار شرکت هستیم.

تاسیس 3 هزار شرکت دانش بنیان در کمتر از چهار سال

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فنی ریاست جمهوری در نشست همکاری فعالان بازار سرمایه در امور دانش بنیان و طرح های فناورانه با بیان مطلب فوق گفت: امروز شاهد صدور روزانه مجوز شرکت های دانش بنیان هستیم به طوریکه هم اکنون 1720 شرکت نوپا، 870 شرکت تولیدی و 351 شرکت صنعتی در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به درخواست 14 هزار شرکت برای دریافت مجوز گفت: نگاه جدید به شرکت های دانش بنیان که با سایر بنگاه های تولیدی متفاوت باشد ضروری و فراهم کردن بسترهای حمایتی از آنها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فنی ریاست جمهوری با بیان اینکه بازار سرمایه در مقایسه با سایر روش های تامین مالی چابک تر، سریعتر و کارآمدتر است،تاکید کرد: به نظر می رسد بازار سرمایه بهترین گزینه برای توسعه شرکت های دانش محور است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه راه اندازی صندوق های جسورانه یکی از مواردی است که به توسعه شرکت های دانش بنیان و اقتصاد ملی کمک می کند، اظهار داشت: افراد خلاق و صاحب ایده در گذشته امکان تأمین مالی نداشتند و بعضاً توانایی آنها بدون بهره وری باقی می ماند؛ اما با راه اندازی صندوق های جسورانه و امکان ورود شرکت های دانش بنیان به بورس این چالش مهم برطرف شده است.

وی ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد شکوفایی بورس دارایی فکری و شرکت های کوچک و متوسط و دانش بنیان باشیم و گفت: ایجاد زمینه لازم برای توسعه این بخش اقتصادی کشور، در دستور کار قرار دارد و تلاش خواهیم کرد مشکلات آنها حل شود.

دلیری درباره اهم فعالیت های معاونت علمی و فناوری در این مسیر گفت: حمایت از بازار دارایی فکری و تجاری سازی اختراعات، برگزاری نشست های تخصصی با موضوع نوآوری و تجاری سازی اختراعات، حمایت از راه اندازی صندوق های جسورانه، کمک به راه اندازی تابلو شرکت های دانش بنیان دربازار کوچک و متوسط (SME) و کمک مالی 50 درصدی به شرکت های دانش بنیان برای کاهش هزینه ورود به بازار سرمایه، از اقداماتی است که در این خصوص انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود هدف از حضور در این نشست را دعوت از همه فعالان این حوزه برای همکاری و مشارکت در توسعه اقتصادی دانست و گفت: امروز شاهد سودآوری شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه هستیم.

دلیری درپایان به مواردی که محصول حضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه بود، اشاره کرد و گفت: تأمین مالی شرکت های دانش بنیان، پذیرش از سوی کارگزاران، اتصال مخترعین و ایده ها به بازار سرمایه، کمک به ارزش گذاری دانش فنی و کمک در حوزه ریسک پذیری، محصول ورود شرکت های دانش بنیان به بازار سرمایه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بورس و اوراق بهادار

هیئت وزیران در جلسه 14/12/1384 بنا به پیشنهاد شورای عالی بورس و اوراق بهادار و به استناد تبصره ماده (5) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1384- اساسنامه سازمان بورس و اوراق بهادار را تصویب نمود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]