اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960216248127067

ویژگی‌های ویدئو مارکتینگ در بازاریابی اینترنتی

کد: 13960216248127067

https://goo.gl/j6268S

، کرج , (اخبار رسمی): ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی امروزه به یکی از بهترین ابزارها برای بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است. با ویدئو مارکتینگ امکان جذب ترافیک نسبت به روش‌های دیگر آسان‌تر است.

ویژگی های ویدیو مارکتینگ

کاربران امروزی دیگر حوصله خواندن متون طولانی را ندارند و ویدئوهای آموزشی را به دیگر فرمت‌های محتوایی ترجیح می‌دهند

کاربران امروزی دیگر حوصله خواندن متون طولانی را ندارند. بیشتر افراد ویدئوهای آموزشی را به دیگر شکل‌های محتوایی ترجیح می‌دهند. به خاطر همین هم است که اکثر صاحبان کسب و کارها و سئو کارها به بازاریابی ویدئویی رو آورد‌ه‌اند و تلاش دارند استراتژی بازاریابی اینترنتی خود را به بازاریابی ویدئویی تغییر دهند و از این طریق بتوانند مخاطبان زیادی را به کسب و کار خود جذب کنند.

در این مقاله تلاش داریم مزیت‌های بازاریابی ویدئویی را بیان کنیم. 

 

ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ در یک تعریف بسیار ساده یعنی بازاریابی از طریق تولید و انتشار ویدئو. در بازاریابی ویدئویی ممکن است معرفی برند، محصول یا خدماتی انجام شود. به بیان ساده جذب مخاطبان علاقه‌مند به کسب و کاری از طریق ویدئو را ویدئو مارکتینگ می‌گویند.

 

هدف از ویدئو مارکتینگ چیست؟

هدف اصلی در ویدئو مارکتینگ برندسازی و فروش محصولات و خدمات است. البته بستگی به نوع کسب و کار هم دارد. درست است که یکی از اهداف اصلی در ویدئو مارکتینگ فروش محصولات است ولی بعضی از افراد فکر می‌کنند با همان ویدئوهای ابتدایی باید محصولات‌شان به فروش رود که این باور کاملا اشتباه است. اگر شما هم این‌گونه فکر می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم هیچ ویدئویی تولید نکنید و وقت خود را در این روش هدر ندهید. دلیل اصلی هم این است که شما باید ابتدا برندتان را به مخاطبان‌تان بشناسانید و سپس از این طریق محصولات‌تان را به فروش برسانید.

 

اهداف اصلی در ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ بهترین ابزار برای اطلاع‌رسانی در خصوص برند و محصولات است. اصلی‌ترین هدف بازاریابی ویدئویی این است که مخاطبان را با کسب و کار خود آشنا کنید و به نحوی آن‌ها را درگیر ویدئوها کنید که به لایک، کامنت‌گذاری و اشتراک‌گذاری ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی  ترغیب شوند. یکی دیگر از هدف‌های ویدئو مارکتینگ افزایش بازدید سایت است و گوگل علاقه‌مند به لینک‌هایی است که از طریق ویدئوها به سایت شما ختم می‌شود. به خاطر همین است ورودی‌هایی که از سایت یوتیوب وارد سایت شما می‌شوند برای گوگل بسیار باارزش است.

هدف نهایی در بازاریابی ویدئویی فروش محصولات است که اغلب افراد به دنبالش هستند. تحقیقات نشان داده است، سایت‌هایی که از ویدئو برای تبلیغات محصولات خود استفاده می‌کنند به مراتب فروش بیشتری نسبت به سایت‌هایی که از دیگر روش‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند دارند. هم‌چنین سایت‌هایی که از ویدئو در صفحه تبلیغات محصول خود استفاده می‌کنند 68 درصد بیشتر از صفحات آن‌ها بازدید می‌شود.

 

ویژگی های ویدئو مارکتینگ در بازاریابی اینترنتی

1.علاقه مشتریان به ویدئو

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از مشتریان خریدهای خود را بعد از تماشا کردن ویدئو مربوط به آن محصول انجام می‌دهند. مشتریان زیادی ویدئو را به متن یا عکس ترجیح می‌دهند. بهتر است بدانید که روزانه چیزی حدود چهار میلیارد ویدئو در سایت یوتیوب بار گذاری می‌شود. این امر نشان‌دهنده این است که ویدئوها از دیگر فرمت‌های محتوایی بیشتر طرفدار دارند. با ویدئو می‌توانید خود را بیشتر در ذهن مخاطب جای دهید.

2.فروش به افراد تنبل

امروزه افراد هم سرشان شلوغ است و هم حوصله خواندن متن‌های طولانی را به هیچ وجه ندارند. هر چقدر هم که تبلیغ‌نویسی محصولات‌تان حرفه‌ای و جذاب باشد باز هم باید متون طولانی را برای نوشتن آن به کار ببرید. به همین علت ویدئو بهترین گزینه است. به خاطر اینکه توسط ویدئو به راحتی می‌توانید حجم بالایی از اطلاعات را به مشتریان به قول معروف تنبل خود ارائه کنید.

3.فروش سریع‌تر

ویدئو مارکتینگ باعث فروش سریع تر محصولات می‌شود. به خاطر این‌که توسط ویدئو راحت‌تر می‌شود ویژگی‌های یک محصول را به مشتری گفت. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی مطرح دنیا مثل آمازون گفته‌اند که با ویدئو مارکتینگ نرخ فروش محصولات‌شان 35 درصد افزایش پیدا کرده است.

4.قابلیت ویروسی شدن

با تولید و انتشار ویدئوهای جذاب احتمال ویروسی‌شدن آن‌ها بالاست. به خاطر این‌که امروزه هر کاربری که از هر ویدئویی خوشش بیاید فورا آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد تا دیگران هم از دیدن آن ویدئو بی‌نصیب نمانند. جالب است بدانید روزانه بیشتر از 700 ویدئو در شبکه اجتماعی توئیتر توسط کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود.

5.ارزش قائل شدن توسط گوگل

امروزه موتورهای جست‌وجو از جمله گوگل به ویدئوها بسیار اهمیت می‌دهند. در گوگل بهترین رتبه به ویدئوهایی داده می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته‌شده باشند. هم‌چنین قرار گرفتن ویدئوها در سایت‌های دیگر مثل سایت‌های اشتراک ویدئو از عوامل مهم رتبه‌دهی گوگل به ویدئوهاست. از طرفی ویدئوهای رتبه‌دار بیشتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند.

6.کاهش نرخ پرش

دیدن ویدئوها مسلما زمان‌بر است. هنگامی که شما به عنوان مثال یک ویدئو مربوط به ویژگی‌های محصول خود قرار می‌دهید کاربر مجبور است که آن ویدئو را کامل تا آخر ببیند. معمولا ویدئوهای کوتاه توسط افراد دانلود نمی‌شوند و بیشتر ترجیح میدهند ویدئو را به صورت آن‌لاین تماشا کنند. همین باعث می‌شود کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند و این در کاهش بانس ریت و نرخ پرش شما ماثر است. همانطور که می دانید کاهش بانس ریت هم به افزایش اعتبار شما در گوگل کمک بسیاری می‌کند.

7.افزایش میزان اعتماد کاربران

همان‌گونه که می‌دانید خیلی از افراد هنوز به معاملات آن‌لاین اعتماد ندارد و شاید تا کنون هیچ محصولی را به صورت آن‌لاین از اینترنت خریداری نکرده‌اند. با ویدئو مارکتینگ بهترین فرصت است تا اعتماد این افراد را جلب کنید. در ویدئو مارکتینگ می‌توانید ویژگی‌های محصول خود را به طور کامل نمایش دهید. به عنوان مثال محصولی در زمینه بهینه‌سازی سایت آماده  کرده‌اید. کافی است مقداری از فیلم آموزشی مربوط به سئو سایت را به کاربران‌تان نمایش دهید. از این طریق است که کاربران به محتوای محصول شما پی می‌برند و می‌دانند قرار است چه چیزی خریداری کنند.

 ویژگی‌هایی که از ویدئو مارکتینگ در این مقاله عنوان کردم  فقط گوشه‌ای از ویژگی‌های بازاریابی ویدئویی است. ویدئو مارکتینگ یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی است که بدون شک در سال های آتی بسیاری از کسب و کارها نا خودآگاه مجبور به استفاده از آن هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

همیار وب

سایت همیار وب از دی ماه 95 فعالیت رسمی خود را در زمینه آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار های اینترنتی آغاز کرد. زمینه اصلی فعالیت وب سایت همیار وب ارائه راه کار هایی جهت راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]