اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960719263715836

راهنمای ایجاد تبلیغات در قسمت استوری یا داستان اینستاگرام

کد: 13960719263715836

https://goo.gl/fxkkvG

، تهران , (اخبار رسمی): تبلیغات در اینستاگرام با استفاده از بخش داستانی از اولین گونه های تبلیغی بوده که اجازه ۹:۱۶ بصری تمام صفحه بر روی پلتفرم را می دهد. تبلیغات دارای قابلیت رد شدن پدیدار شده در مابین داستان ها در یک انتقال کامل بوده و با یک برچسب و لیبل حمایتی (Sponsored) مشخص شده است.

تبلیغات بخش داستانی اینستاگرامی مابین داستان های اینستاگرامی پدیدار گشته و تمام صفحه را در برگرفته و تجربه نگرشی جدیدتری ایجاد می نماید.

به گزارش نتمارکتو، در این مقاله، با یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی ( دیجیتال مارکتینگ ) و چگونگی ایجاد تبلیغات در قسمت استوری یا داستانی اینستاگرام آشنا خواهید شد. ( Instagram Stories )

 

تبلیغات Story های اینستاگرامی چه چیزی هستند؟

در ماه ژانویه، اینستاگرام اقدام به اجرای تبلیغات تمام صفحه برای بخش داستانی اینستاگرامی تا ۳۰ برند منتخب نمود و اکنون اینگونه تبلیغ در تمامی کسب و کار‌های جهانی گسترده شده است.

تبلیغات بخش داستانی از اولین گونه‌های تبلیغی بوده که اجازه ۹:۱۶ بصری تمام صفحه بر روی پلتفرم را می‌دهد. تبلیغات دارای قابلیت رد شدن پدیدار شده در مابین داستان‌ها در یک انتقال کامل بوده و با یک برچسب و لیبل حمایتی ( Sponsored ) مشخص شده است. امکان اضافه نمودن تصویر تکی یا ویدیویی به طول ۱۵ ثانیه قابل انجام است. اکنون، امکان اضافه نمودن دکمه call-to-action یا لینکی وجود داشته اما فیس بوک انتظار دارد تا هرچه سریعتر این عملکرد را اضافه کند.

اکنون که با تبلیغات story‌های اینستاگرامی آشنا شدید، نگاهی به عناصر و اجزایی که باید در طراحی آن در نظر گرفت و با چگونگی اجرای اولین کمپین تبلیغاتی بخش داستانی اینستاگرام آشنا خواهید شد.

 

۱-  برنامه ریزی برای طراحی تبلیغ خودتان

به یاد داشته باشید که کاربران دارای گزینه انتخابی برای رد کردن تبلیغات داستان‌های اینستاگرامی هستند. بنابراین تصویر و یا ویدیویی که شما در تبلیغ خود استفاده می‌کنید نیازمند جذب سریع توجه بینندگان است. برای طراحی تبلیغ خودتان، شما می‌توانید یا با طراح حرفه ای همکاری نموده و یا از آژانس‌های تبلیغاتی که پلتفرم را می‌شناسند یا استفاده از ابزارهای طراحی بصری برای ایجاد تبلیغ خودتان استفاده کنید.

اگر برای تبلیغ خود، روش تک تصویری را انتخاب می‌کنید حتما مطمئن شوید که فایل تصویری مورد نظر دارای کیفیت بالا باشد. سپس متنی ساده اما تاثیرگذار بروی آن قرار دهید. تبلیغ تصویری بیشتر از ۱۰ ثانیه باقی نخواهد ماند بنابراین پیام شما باید شفاف و واضح باشد. به بینندگان کمک کنید تا بدانند که تجارت شما چیست و شما می‌توانید چه کاری برای آنها انجام دهید.

فیس بوک پیشنهاد می‌دهد که از اندازه تصویری ۱۰۸۰ x 1920 و با نسبت ابعادی ۹:۱۶ استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید که از فایل ویدیویی برای تبلیغات در اینستاگرام خود استفاده کنید، مطمئن شوید که فایل ویدیو شما از یکی از فرمت‌های mov، mp4 و یا gif بهره می‌برد و طولانی تر از ۱۵ ثانیه نمی باشد.

فایل انتخابی می‌تواند تا ۲٫۳ گیگابایت ظرفیت داشته و رزولوشن و کیفیت وضوع باید حداقل P720 باشد. در نظر داشته باشید که شما نمی توانید از متن خالی همچون تیتر و توضیحات و پیامها و Caption‌های دیگر استفاده کنید. هنگامی که تصویر یا ویدیو نهایی شده جهت تبلیغات خود را آماده می‌کنید قادر به ایجاد کمپین story‌های اینستاگرامی خواهید بود.

 

۲- ایجاد تبلیغ خودتان

شما می‌توانید از مدیریت تبلیغات فیس بوک یا Power Editor برای ایجاد تبلیغ استوری‌های اینستاگرامی خود استفاده کنید. اگر تا به حال اینستاگرام، تبلیغاتی راه اندازی نکرده اید، در ابتدا نیاز داشته تا حساب کاربری اینستاگرام خود را با صفحه فیس بوک خود همگام سازید.

هنگامی که آگهی و تبلیغ خود را ایجاد می‌کنید، اولین قدم، انتخاب و تعیین هدف برای کمپین تبلیغات در اینستاگرام می باشد. در حال حاضر، دستیابی تنها هدف قابل انتخاب برای این دسته از کمپین‌ها می‌باشد. هرچند فیس بوک اعلام کرده که در آینده ای نزدیک اهداف دیگری همچون کلیک‌های وب سایت‌ها، تبدیل‌های تحت وب و نصب برنامه‌های موبایلی و غیره موجود خواهند شد.

سپس، برای کمپین نامی انتخاب نموده و پس از آن، دکمه continue را فشار دهید.

پس از آنکه مخاطبین کمپین خودتان را توصیف نمودید، به قسمت جایگذاری رفته و گزینه Edit placements را انتخاب کنید. سپس در اینستاگرام، Stories  را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که بعد از اینکه داستان‌ها را انتخاب می‌کنید، جایگذاری دیگر بررسی نشده باقی می‌ماند چون شما قادر به اجرای تبلیغ Story‌های اینستاگرامی در دیگر مکان‌ها نیستید.

بعد از اینکه بودجه و برنامه ریزی را تنظیم نمودید، در این قسمت آماده طراحی و ایجاد تبلیغ خود می‌باشید. در ابتدا، شما نیازمند انتخاب فرمت و نوع تبلیغ می‌باشید. شما می‌توانید از تصویر یا فایل ویدیویی برای تبلیغ خود بهره مند شوید. بعد از اتمام بارگذاری فایل‌های چند رسانه ای، امکان بررسی وجود دارد که بر اساس آن مشخص کنید که آیا خواستار ردیابی و یا وارد نمودن برچسب Tag‌ها به کمپین خود می‌باشید یا خیر. سپس در این مرحله، آماده اجراسازی کمپین خود خواهید بود.

 

نتیجه گیری

با استفاده از اینستاگرام، قادر خواهید بود تا داستان سرایی کرده و کسب و کار خود را با استفاده از گزینه‌های تبلیغاتی تصویرهای پلتفرم همچون موارد زیر توسعه دهید.

آگهی‌های تصویری، آگهی‌های ویدیویی، آگهی‌های carousel

در حال حاضر، جدید ترین ویژگی آگهی‌های داستانی Story روزانه بیش از ۱۵۰ میلیون حساب کاربری از Story‌های اینستاگرامی استفاده می‌کنند.

Story‌ها شیوه ای شگرف برای ارتباط سازی کسب و کارها با دنبال کنندگان شان بوده و موجب هوشیاری و آگهی برند می‌باشد. با آگهی‌های Stories اینستاگرامی، شما می‌توانید در بالای هرم باقی مانده و از طریق صفحه اینستاگرامی خود طرفداران جدیدی را جذب کنید.

منبع: نتمارکو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نتمارکو

نتمارکو، نام تجاری وب سایت آموزشی می باشد که در زمینه آموزش سئو، بازاریابی اینترنتی و برندینگ فعالیت داشته و سعی در ارتقا دانش روز جویندگان دانش در زمینه های اشاره شده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]