اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960724264317067

آموزش تولید محتوا برای افرادی که وقت کافی ندارند

کد: 13960724264317067

https://goo.gl/DxPXsz

، کرج , (اخبار رسمی): تولید محتوا نیاز اصلی هر کسب و کار اینترنتی است. بعضی وقت‌ها تولید محتوا برای دسته‌ای از افراد کار سخت و خسته کننده‌ای می‌شود. بعضی‌ها هم اصلا علاقه‌ای به این کار ندارند و کلا نمی‌دانند چگونه باید این کار را به درستی انجام دهند.

آموزش تولید محتوا برای افرادی که وقت کافی ندارند
آموزش تولید محتوا برای افرادی که وقت کافی ندارند

چه کسب و کار های اینترنتی و چه کسب و کار های سنتی که به کسب و کاری آنلاین تبدیل شده اند نیاز اصلی‌شان تولید محتوا است

در این مقاله قصد دارم راه کارهایی را برای افرادی که کم حوصله هستند و وقت کافی برای تولید محتوای کسب و کارشان را ندارند ارائه کنم. پس اگر شما هم فکر می‌کنید بعضی وقت‌ها نمی‌توانید یا اینکه حوصله محتوا نویسی را ندارید با من در این مقاله همراه باشید.

چه کسب و کاری مانند همیار وب که در بحث آموزش فعالیت می‌کند و چه کسب و کارهای سنتی مانند شرکتی که در زمینه فروش کامپوزیت فعالیت می‌کند و کسب و کارش را آنلاین کرده است. همه و همه باید با توجه به نیاز مشتریانشان محتوا تولید کنند.

چند روز پیش خانم عکاسی با من تماس گرفته بود و از من پرسید که چه گونه باید در سایتش مطلب بگذارد؟ او به من گفت:‌ من اصلا وقت نمی‌کنم از این کارها بکنم و اینکه اصلا نمی‌دانم چی مطبی در سایت قرار دهم! من هم با بررسی سایت ایشان دیدم محتواهایی که در سایت هست واقعا از هر لحاظ ضعیف است. با توجه به رقبا واقعا محتوای بی کیفیتی را ارائه کرده بودند. اکثر محتواها کوتاه بود و  بیش از حد روی کلمات و عبارات کلیدی تمرکز کرده بودند. مثلا در محتوای کمتر از 300 واژه‌ای بیش از 15 بار از کلمات کلیدی اصلی حوزه‌ی کاری استفاده کرده بودند.

واقعا کسب و کارهای این چنینی که قصد دارند به صورت آنلاین هم مشتریانی داشته باشند باید چه طور محتوا تولید کنند؟ منظورم کسب و کارهایی است که فقط قصد معرفی خدمات خود را دارند و از فروش آنلاین کالا یا خدمات خبری نیست. مثلا آتلیه‌های عکاسی، تشریفات مجالس، طراحان دکوراسیون مغازه و منازل و… در ادامه با توضیحات بیشتر راه کارهایی که به این خانم گفتم را با شما هم به اشتراک می‌گذارم.

تبدیل اطلاعات به محتوا

سعی کنید اطلاعاتی که قصد دارید در اختیار مشتریانتان قرار دهید را به محتوا تبدیل کنید. خب این کار چگونه باید انجام شود؟ فرض کنید همین حالا جلوی مشتری خود نشسته‌اید و با اطلاعاتی که در مورد کارتان به او می‌دهید قصد دارید ترغیبش کنید تا از خدمات شما استفاده کند. تمام حرف‌هایی که قصد دارید در مورد خدمات خود به مشتری خود بگویید را ضبط کنید.

به خانمی‌ که در زمینه عکاسی فعالیت می‌کرد هم همین را گفتم. تمام حرف‌هایی که برای تبلیغ به مشتری خود می‌گویید را ضبط کنید. مثلا در مورد عکاسی کودکان هر چیزی را که باید بدانند را ضبط کنید.

مثلا کودکان برای عکاسی چه لباس‌هایی باید به همراه داشته باشند. چه وسایل اضافی باید با خود بیاورند. یا اینکه چه فصلی برای عکاسی مناسب‌تر است! و همین طور آتلیه‌ی ما برای عکاسی کودکان چه مزیت‌هایی نسبت به دیگر آتلیه‌ها دارد و...

می‌توانید همین صوت‌ها را به راحتی به محتوای متنی تولید کنید یا اینکه همان صوت را در صفحه‌ی توضیحات خدمات کار خود قرار دهید. به این ترتیب افرادی هم که کم حوصله تر هستند به راحتی با شنیدن فایل‌های صوتی با خدمات و مزایای شما آشنا می‌شوند.

تبدیل سوالات متداول به محتوا

یکی دیگه از راه‌هایی که به راحتی می‌توانید محتوای مورد نیاز کاربران و مشتریان خود را تولید کنید و در اختیارشان قرار دهید پاسخ دادن به سوالات متداولشان است. برای این کار کافی است سوالاتی که فکر می‌کنید در ذهن هر کدام از مشتریانتان باشد را روی کاغذ بنویسید. تمام سوالات ریز و درشت را بنویسید. بعد به همان روش ضبط کردن صدای خودتون به هر کدام از سوالات پاسخ کامل و دقیق دهید.

مثلا کودکان 2 تا 4 سال هنگام عکاسی چه پوششی باید داشته باشند؟ اگر بتوانید به تمام سوالات متداولی که فکر می‌کنید سوال هر یک از مشتریان شما باشد پاسخ دهید به جرات می‌توانم بگویم محتوای فوق العاده‌ای تولید کرده‌اید.

برای این کار می‌توانید از صفحه‌ای مجزا نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید در تولید محتوا از مشتریان و کاربرانتان هم استفاده کنید. به این ترتیب که از آن‌ها بخواهید تا هر سوالی که دارند را مطرح کنند و شما هم در همان صفحه سوالشان را قرار دهید و پاسخ خود را بنویسید. به این صورت اهمیت آن صفحه از سایت شما بالا می‌رود و برای سئوی سایت شما بسیار مفید است.

البته می‌توانید هر کدام از سوالاتی که پاسخ‌های طولانی و مفصلی دارند را به یک نوشته یا مقاله تبدیل کنید و در سایت خود قرار دهید. این هم راه کار خوبی برای نوشتن مقالات سایت است.

مصاحبه با مشتریان راضی

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن برای کاربران سایت خود محتوا تولید کنید این است که با مشتریان خود مصاحبه کنید و آن را تبدیل به محتوا کنید. منظور از مصاحبه این نیست که حتما شما از مشتریان خود بخواهید که با شما مصاحبه کنند. نه اصلا این طور نیست! برای این کار کافی است از مشتریان راضی خود بخواهید در مورد خدمات شما نظرشان را بدهند.

فرض کنید کسب و کار شما در زمینه‌ی تشریفات مجالس است. می‌توانید از مشتریان راضی خود درخواست کنید در مورد خدماتی که شما ارائه کردید با شما صحبت کنند و شما هم صدایشان را ضبط کنید. همچنین خودتان هم می‌توانید در مورد خدماتی که بهشون ارائه دادید توضیح بدید. مو به مو درباره تمام خدماتی که در مجلس مشتری مورد نظر خود بهشون ارائه دادید را بنویسید. مثلا چه تعداد میهمان داشتند یا اینکه چه نوع غذاها و دسرهایی در مجلس شان سرو شد و …

با این کار می‌توانید نظر مشتریان احتمالی بعدی خود را نیز جلب کنید. با دیدن مصاحبه‌ها و در واقع نمونه کارهای انجام شده شما افراد زیادی ترغیب می‌شوند تا از خدماتتان استفاده کنند.

افرادی که وقت کافی ندارند چگونه باید محتوا تولید کنند؟

افرادی که وقت کافی و یا حوصله نوشتن را ندارند بهترین روش برای آن‌ها ضبط کردن صدایشان است. اگر کارمندی دارید می‌توانید از او بخواهید صوت‌های شما را تبدیل به متن کند و به شما تحویل دهد. اگر هم نه راه کار دیگری را در ادامه به شما معرفی می‌کنم. توسط این روش به راحتی می‌توانید محتوای مورد نیاز مخاطبانتان را تولید کنید.

معرفی ابزاری مفید برای تولید محتوای متنی

خیلی‌ها هم هستند حوصله تایپ کردن ندارند یا اینکه تایپ کردن برای آن‌ها کار وقت گیری است. در این قسمت قصد دارم ابزار فوق العاده ای را به شما معرفی کنم که توسط این ابزار بی نیاز به تایپ کردن باشید. شما توسط سایت speechtexter به راحتی می‌توانید صحبت کنید و صحبت‌های شما تبدیل به متن شود. این سایت با اینکه انگلیسی است ابزار فوق العاده‌ای برای تولید کنندگان محتوا است و از زبان فارسی هم به خوبی پشتیبانی می‌کند و حتی کلمات شکسته را هم به خوبی می‌نویسد.

راه کار دیگری هم که می‌توانم به شما پیشنهاد دهم این است که صوت‌های خود را توسط این ابزار به متن تبدیل کنید. البته من امتحان نکرده‌ام ولی در صورتی که صدای ضبط شده شما رسا باشد و کلمات را به دقت گفته باشید قطعا شدنی است.

جمع بندی و سخن آخر

تولید محتوا برای انواع کسب و کارهای آنلاین متفاوت است. در این مقاله هم سعی کردم بیشتر کسب و کارهای آنلاینی را مثال بزنم که هم اکنون کسب و کارهای سنتی هم دارند. ولی در صورتی که تمام مطالبی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردم را می‌توانید در هر کسب و کاری به کار گیرید.

به عنوان مثال اگر شما در حوزه‌ی سئو فعالیت می‌کنید، خیلی راحت می‌توانید هر کدام از پروژه‌هایی که انجام دادید را به محتوا تولید کنید. هر کدام را به صورت جداگانه تحلیل کنید. مثلا در فلان سایت چه نوع بک لینک‌هایی ساختید یا اینکه بهینه سازی داخلی سایت به چه شکل انجام شده و موارد دیگر.

امیدوارم در این مقاله توانسته باشم به کسب و کارهای آنلاینی که نمی‌دانند چه طور باید محتوا تولید کنند کمک کرده باشم. سپاس از اینکه تا انتهای این مقاله همراه من بودید. امیدوارم این مقاله هم برای شما دوستان عزیزم مورد قبول قرار گرفته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

همیار وب

سایت همیار وب از دی ماه 95 فعالیت رسمی خود را در زمینه آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار های اینترنتی آغاز کرد. زمینه اصلی فعالیت وب سایت همیار وب ارائه راه کار هایی جهت راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]