اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961228288548572

خرید بلیط هواپیما پرطرفدارترین گزینه سفر است

تاثیر سفر با هواپیما بر جسم و خرید بلیط هواپیما

کد: 13961228288548572

https://goo.gl/g6B64c

، تهران , (اخبار رسمی): سفر با هواپیما و گذراندن ساعت‌های طولانی  می‌تواند خطراتی برای سلامتی به همراه داشته باشد. اگر تصمیم بر خرید بلیط هواپیما گرفتید پیشنهاد می‌کنیم از سامانه فروش بلیط هواپیما تیک بان بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید.

تاثیر سفر با هواپیما بر جسم و خرید بلیط هواپیما
تاثیر سفر با هواپیما بر جسم و خرید بلیط هواپیما

در این مطلب به بررسی تاثیر سفر با هواپیما و همچنین معرفی دو سامانه‌ی فروش بلیط هواپیما تیک بان و گردشا می‌پردازیم. با ما همراه باشید

تاثیر سفر با هواپیما بر جسم

سفر  با هواپیما و گذراندن ساعت‌های طولانی  می‌تواند خطراتی برای سلامتی به همراه داشته باشد. پژوهشگران انگلیسی روی خطرات جابه جایی‌های زیاد با هواپیما تحقیقاتی انجام دادند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که مسافرت زیاد با هواپیما باعث افزایش خستگی و خطر سکته مغزی می‌شود. به عقیده‌ی محققان این دانشگاه، سفرهای هوایی زیاد، باعث  افزایش استرس و حساسیت و تحریک‌پذیری افراد و همچنین اختلالات خواب می‌شود. اگر تصمیم بر خرید بلیط هواپیما گرفتید پیشنهاد می‌کنیم، بلیط هواپیما اینترنتی را از سامانه فروش بلیط هواپیما تیک بان بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید.

طبق نتایج این بررسی‌ها، تفاوت زمانی بین مبدا تا مقصد که به دلیل سفرهای هوایی طولانی ایجاد می‌شود، موجب بروز اختلالات و مشکلاتی در روده‌ها و خواب افراد می‌شود. اختلالات خواب نیز موجب بروز پیری سریع و زودهنگام سلول‌ها شده و باعث کاهش  سیستم ایمنی بدن می‌شود. به عقیده پژوهشگران اشخاصی مانند مهمانداران هواپیما، خلبانان و یا افرادی که مسافرت‌های طولانی هوایی دارند، در معرض ابتلا به ملانوم (نوعی سرطان پوست) قرار دارند. یکی از بهترین گزینه‌های تهیه بلیط ارزان هواپیما، رزرو چارتر پرواز از گردشا است. بلیط‌های چارتر گردشا را از دست ندهید.

هواپیماها در ارتفاع 9 هزار متری پرواز می‌کنند جایی که شدت اشعه‌های ماورای بنفش نور خورشید بسیار بالا است. پژوهشگران  معتقدند این اشعه‌ها جزو عوامل اصلی ابتلا به سرطان پوست هستند.

در هواپیما ، جریان هوا از بیرون به داخل پمپ می‌شود و در ارتفاع بالا، مقدار خشکی هوا بسیار بیشتر از سطح زمین است. این جو، مانند احساسی که در بیابان بوجود می‌آید، می‌تواند باعث خشکی و خارش در پوست و چشم‌ها شود. به عقیده‌ی متخصصان، هنگامی که پوست شما رطوبت خود را از دست می‌دهد، با فعالیتی دوچندان به تولید چربی می‌پردازد. هوای خشک می‌تواند باعث خارج شدن رطوبت از ریه‌ها و سخت‌تر شدن تنفس شود، به ویژه اینکه امکان دارد این اتفاق برای فردی رخ دهد که از بیماری آسم رنج می‌برد. این موضوع می‌تواند به میکروب‌ها کمک کند تا به  سیستم ایمنی بدن شما حمله کنند. رطوبت باعث می‌شود تا راه‌های هوایی ریه مرطوب باقی بمانند و این حالت موجب به دام افتادن میکروب‌ها در موقع ورود به بدن می‌شود، اما در هوای خشک این غشای مخاطی به خوبی عمل نمی کند.

برای این‌که از این حالت دوری کنید سعی کنید آب فراوانی بنوشید، حدود یک لیوان آب در هر ساعت از  پرواز لازم است. اگر خشکی چشم آزارتان می‌دهد، از اشک مصنوعی استفاده کنید و برای مرطوب نگه داشتن پوست خود نیز  از کرم‌های مرطوب کننده  استفاده کنید.

نیروی جاذبه باعث ورم پا می‌شود

زمانی که نشسته‌اید، نیروی جاذبه زمین موجب می‌شود تا مایعات بدن در پاها جمع شوند. در اکثر مواقع  این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند، چون  هنگامی که از جای خود بلند می‌شوید و یا قدم می‌زنید، عضلات، مایعات جمع شده را به سایر قسمت‌های بدن پمپاژ می‌کنند. ولی زمانی که طولانی مدت روی صندلی هواپیما می‌نشینید، مایعات باعث تورم پاهایتان می‌شوند و این کار می‌تواند باعث ناراحتی و تورم در شما شود.

برای دوری از بروز این حالت، هر چند مدت یکبار از روی صندلی خود بلند شوید و کمی قدم بزنید.

اما اگر موقعیت شما به گونه‌ای است که قادر به بلند شدن و قدم زدن نیستید، با انجام حرکات کششی و انعطافی در ناحیه‌ی پاهایتان (بخصوص مچ پا) می‌توانید از بروز این حالت پیشگیری کنید.

تغییرات زمانی سبب خستگی و بدخلقی  می‌شود

طبق پژوهش‌های علمی، در مسافرت‌های طولانی هوایی به دلیل تغییر مناطق زمانی، ساعت داخلی بدن به هم  ریخته و بدن دچار افت می‌شود. این امر کار باعث می‌شود تا شما در هنگام روز دچار خستگی و خواب‌آلودگی و در  شب دچار بی‌خوابی شوید. در آخر نیز وقتی از این حالت رهایی پیدا می‌کنید، سردرد و بدخلقی دامن گیرتان می‌شود. پیشنهاد ما برای دوری از این حالت این است که زمان خواب خود را از حالت روتین همیشگی خارج کنید و برنامه زمانی خود را با وقت محلی مقصد هماهنگ کنید. همینگونه زمان زیادی در معرض نور طبیعی باشید. این کار نقش به سزایی در تنظیم ترشح هورمون ملاتونین در  بدن ایفا خواهد کرد. با این عمل بدن شما این پیام را دریافت می‌کند که طول روز و روشنایی باید بیدار بماند و در زمان تاریکی و شب باید استراحت کند. هر دو راه پیشنهادی به بدنتان کمک می‌کند تا زودتر با موقعیت زمانی جدید مطابقت پیدا کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تیک بان

خرید بلیط هواپیما اینترنتی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]